LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Bernātu taka
ATRAŠANĀS VIETA
Nīcas novada Nīcas pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 314052, Y: 6246759 / Lat: 56.3289860, Lon: 20.9924001
APRAKSTS
Pūsēnu kāpas iepazīšanai izveidota dabas taka, kas uzvedīs līdz pašai kāpas virsotnei. Viena no augstākajām kāpām Latvijā – virs jūras līmeņa Pūsēnu kāpa paceļas 37 metru augstumā. Šobrīd tai piešķirts dabas pieminekļa statuss. Pūsēnu kāpa veidojusies 18. gs. beigās un 19.gs. sākumā, kad klejojošā kāpa aprakusi  aptuveni 80 mājas. 19.gs. tās kustība apturēta un lielāko kāpas daļu klāj priežu mežs.

Bernātu dabas parks atrodas Baltijas jūras piekrastē starp Bernātiem un Jūrmalciemu. Teritorijas vērtība slēpjas šeit atrodamajās smilšu kāpās, Baltijas jūras piekrastes ainavās un mazajos zvejniekciemos. Kāpās atrodamas arī vairākas aizsargājamo  augu sugas, piemēram, jūrmalas dedestiņa, Gmelina alise, Lēzeļa vīrcele, u.c.
 
Bernātu taka. Foto: A.Maisiņš
 
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos.
APSKATEI NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 45 min
GARUMS
1.5 km
PIEMĒROTĀKAIS LAIKS APMEKLĒJUMAM
Bezsniega periods.
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTA
 
VEIDS
lokveida
TAKAS SHĒMA
MARĶĒJUMS
APVIDUS
mežs, mežainas kāpas
GRŪTĪBU PAKĀPE
Vairāki gari, stāvi kāpumi, kāpnes
SEGUMS
Iestaigāta taka, kāpnes
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Braucot pa autoceļu A11 (Liepāja – Palanga), labajā pusē pagrieziens uz Jūrmalciemu ( 7 km). Nogriežoties uz Jūrmalciemu jābrauc taisni, pēc aptuveni 3.5 km, pagrieziens pa labi. Pēc 200 metriem autostāvvieta.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
       
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: 
Jolanta
2017-09-27 14:57

Būtu jauki ja izliktu uz ceļa pie kūdras purva norādi, ka tur ir purva laipas. Braucot no Cielavavām nevar saprast kur atrodas un vai drīkst iet, kur norobežojums.