LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Jūrtaka - Jūrmala/Rīga. 24. diena. Rīgas centrs - Vecāķi
ATRAŠANĀS VIETA
Jūrmala un Rīga - Latvijas populārākā kūrortpilsēta un galvaspilsēta
Rīgas pilsēta
GPS KOORDINĀTES
Posma starts: Rīgas Rātslaukums, blakus Rīgas tūrisma informācijas centram - X: 506528, Y: 6311526 / Lat: 56.9473142, Lon: 24.1073221, Kungu iela 5, Rīga, LV-1050
Posma finišs: Vecāķu pludmale iepretim Pludmales ielai - X: 506509, Y: 6326474 / Lat: 57.0815997, Lon: 24.1073960, Pludmales iela 21, Rīga, LV-1030
APRAKSTS
24. diena. Rīgas centrs - Vecāķi. Vecrīga – UNESCO pasaules mantojuma vieta
 

Maršruts piemērots aktīviem gājējiem, kas nebaidās Rīgu šķērsot ar kājām. Tas sākotnēji izmet nelielu loku pa Rīgas centru – Vecrīgu, ved gar Pilsētas kanālu, cauri Kronvalda parkam, pa Alberta ielu (Jūgendstila pērle) un tālāk pa Miera ielu cauri Lielajiem kapiem, Kokneses un Ostas prospektiem cauri Mežaparkam, sasniedzot Jaunmīlgrāvi un šķērso Mīlgrāvi. Tālāk pa Vecāķu prospektu tas aizlokas līdz Ziemeļblāzmai un Vecdaugavas krastiem, no kurienes dažu kilometru attālumā jau ir Vecāķi. Pēc divu dienu gājuma cauri Rīgai, Jūrtaka atkal izved pludmalē.
 

Jūrtaka ir daļa no garās distances pārgājienu maršruta E9 gar Baltijas jūras piekrasti. Latvijā tā sākās pie Lietuvas-Latvijas robežas Nidas ciemā un finišē pie Tallinas ostas Igaunijā.

Taka ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, kas ļauj ikvienam izvēlēties sev piemērotāko distanci. 

Kopējais Jūrtakas garums: ~ 1200 km (~ 1 500 000 soļu), t.sk.:  Latvijā – 580 km, Igaunijā – 620 km. Visa maršruta veikšanai nepieciešamais laiks ir ~ 60 dienas.
 
Jūrtakas posms iet cauri kūrortpilsētai Jūrmalai un Latvijas galvaspilsētai Rīgai. Jūrmalā gar krastu stiepjas smilšains liedags, taču gājēji var doties arī cauri Jūrmalas centram, apskatot Jomas ielu. Šī ir vasaras atpūtnieku iecienīta pilsēta ar daudzām SPA viesnīcām, kafejnīcām, dzīvo mūziku vasaras vakaros. Pilsētai raksturīga savdabīga koka arhitektūra vēsturiskajā vasarnīcu rajonā, un arī mūsdienās būvēti savrupnami un villas. Piekrastes kāpu mežus caurvij blīvs taku tīkls, kas piemērots iešanai un nūjošanai. Jūrmalu no Pierīgas mežiem atdala Lielupe. No Priedaines līdz Rīgai var nokļūt, ejot pa Kleistu meža ceļiem un takām un priekšpilsētas ielām līdz Daugavai, kuru šķērsojot, nonākam pašā Rīgas sirdī – Rātslaukumā. Cauri Rīgai var iziet kājām, iepazīstot dažādus pilsētas rajonus, vai izmantot sabiedrisko transportu – vilcienu vai autobusu.

Avots: coastalhiking.eu
 
Vecāķu pludmale. Foto: Juris Smaļinskis
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
   
VIDES PIEEJAMĪBA
Takas pilsētas posms piemērots apmeklētājiem ratiņkrēslos un cilvēkiem ar bērnu ratiņiem.
LAIKS
 8 - 10 h
GARUMS
24 km
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTA
24/7, I-XII
TAKAS GPX DATNE
lejupielādēt >>>
MARĶĒJUMS
Trīs horizontālas joslas (balts – zils – balts) uz kokiem, akmeņiem un citiem dabas objektiem un Jūrtakas uzlīmes uz ceļa zīmēm, elektrības stabiem, tiltu margām ciemos un pilsētās, kā arī norādes ceļa zīmes.
APVIDUS
Liedags, kāpas, mežs, pilsētvide
GRŪTĪBU PAKĀPE
SEGUMS
 Visā garumā - gājēju ietves un gājēju – veloceliņi (dalītas joslas). Asfalts, dažviet – bruģis.
PAKALPOJUMI
Skatīt informāciju vietnē coastalhiking.eu
APSKATEI
Apskates un kultūras objekti Rīgā
NOKĻŪŠANA UZ STARTA punktu Rīgas Rātslaukumu, blakus Rīgas tūrisma informācijas centram jādodas uz Kungu ielu 5, Rīgā.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
    
CITA NODERĪGA INFO
  • Maršruta apraksts
  • Bīstamas vietas: Uz gājēju – veloceliņiem jāievēro dalītā, gājējiem paredzētā josla. Šķērsojot veloceliņus, dzelzceļa, tramvaja līnijas un ielas, jābūt uzmanīgiem.
  • Der zināt! Pārvietojoties pa pilsētu, jāievēro ceļu satiksmes noteikumi.
  • Alternatīvas: Rīgas centrā darbojas velonoma. No Rīgas centra (Skanstes ielas) līdz Vecāķiem var aizbraukt pa veloceliņu (~18 km). Starp Rīgas centru un Vecāķiem kursē autobusi un vilciens (stacijas: Zemitāni, Brasa, Sarkandaugava, Mangaļi, Ziemeļblāzma, Vecdaugava, Vecāķi), līdz Mežaparkam var nokļūt ar tramvaju (nr. 11). Transporta kustības grafiki >>.
  • Rīgas tūrisma informācija
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību, lūgums, sazināties ar maršruta veidotāju lauku@celotajs.lv.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: