LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Kolkasraga aplis
ATRAŠANĀS VIETA
GPS KOORDINĀTAS
X: 416688, Y: 6402489 / Lat: 57.7567421, Lon: 22.5999625
APRAKSTS
Taka noderēs ikvienam kājāmgājējam, lai labāk iepazītu Kolkasragu, izbaudot gan jūras, gan liedaga, gan mežaino kāpu pieskārienu. Rudeņos un pavasaros saģērbieties silti un paņemiet līdzi tālskati putnu vērošanai.
Maršruta galvenie punkti: Kolkasraga apmeklētāju centrs – Kolkasrags – Kolkas raga priežu taka – šautuve – Kolkasraga apmeklētāju centrs.

Plānotais sākuma un beigu pukts - Kolkasraga auto stāvlaukums.
Maršrutā iekļauti divi populārākie Kolkasraga apskates objekti: Kolkasrags un Kolkas raga priežu taka. Kolkasrags ir vieta, kur satiekas Baltijas jūras jeb Dižjūras un Rīgas līča jeb Mazjūras ūdeņi. Kolkasrags kā zemūdens sēre stiepjas vēl vairākus simtus metru un sēres galā stāv Kolkas bāka, bet krastā – vecās bākas drupas. Šī ir arī ievērojamākā putnu vērošanas vieta Latvijā.
 

Foto: A.Gaidis
 
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
     
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav piemērota personām ar kustību traucējumiem.
NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 1-2 h
GARUMS
~3 km
MARŠRUTA SHĒMA
MARĶĒJUMS
Nav īpaša marķējuma
PIEMĒROTĀKAIS LAIKS APMEKLĒJUMAM
Bezsniega periodā. Īpaši skaista taka ir pavasarī un vasaras sākumā – priežu ziedēšanas laikā: zemu zarotu priežu klājeniskie zari veido savdabīgus ziedošus paklājus. Tomēr cilvēkiem ar ziedputekšņu alerģiju tas nav piemērotākais brīdis takas apmeklēšanai.
MAKSA
Bezmaksas.
ATVĒRTA
 
VEIDS
Lokveida ar atgriešanos sākuma punktā.
APVIDUS
Mežainas jūrmalas kāpas, piekrastes kāpas, jūras krasts, liedags.
GRŪTĪBU PAKĀPE
SEGUMS
Takas sākums, aptuveni 300 m, zemes segums, tālāk dēļu segums. Taka izejama jebkuros laika apstākļos. Daļēji taka atrodas liedagā, kur nav specifiska seguma.
 
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Pa Ventspils - Kolkas autoceļu ( P 124), vai Tukuma-Kolkas autoceļu (P 131) līdz pagriezienam uz Kolkasragu. Tad sekojiet norādei ceļa malā.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
      
Zonā ap Kolkasragu peldēties bīstami spēcīgo straumju dēļ.  
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: