LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Kolkasraga priežu taka
ATRAŠANĀS VIETA
GPS KOORDINĀTAS
X: 416155, Y: 6402463 / Lat: 57.7564093, Lon: 22.5910177
APRAKSTS
Kolkasraga priežu taka atrodas Baltijas jūras krastā netālu no Kolkasraga, kas ir putnu atpūtas un barošanās vieta pavasara un rudens migrāciju laikā.

Dabas taka ved cauri kāpu mežam pāri pelēkajām un baltajās kāpam uz liedagu.

Jūras klātbūtnes un nabadzīgo augšanas apstākļu dēļ priežu mežā aug ne tikai tipiskie augi, kā mellenes, virši, vistenes, bet arī retā, aizsargājamā smiltāju neļķe (Dianthus arenarius). Vecās priedes un kritalas ir dzīves vieta ķērpjiem, kukaiņiem. Savulaik piekrastes meži tika izcirsti un tajos nereti plosījās ugunsgrēki.

Kāpu smiltis vējš pārpūta, veidojās ceļojošo smilšu parādība, kas apraka palikušos kokus un apdraudēja mājas un saimniecības. Takā redzēsit simt un vairāk gadus vecas, līdz pat diviem, trim metriem dziļi smiltīs ieputinātas priedes, šo laiku liecinieces.

Takas maršrutā atrodas 15 m augsts koka tornis jūras ainavas un putnu vērošanai.
Kolkasraga priežu taka. Foto: L.Eler
 
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
     
VIDES PIEEJAMĪBA
  
NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 40 min.
GARUMS
1,2 km
MARŠRUTA SHĒMA
MARĶĒJUMS
PIEMĒROTĀKAIS LAIKS APMEKLĒJUMAM
Bezsniega periodā. Īpaši skaista taka ir pavasarī un vasaras sākumā – priežu ziedēšanas laikā: zemu zarotu priežu klājeniskie zari veido savdabīgus ziedošus paklājus. Tomēr cilvēkiem ar ziedputekšņu alerģiju tas nav piemērotākais brīdis takas apmeklēšanai.
MAKSA
Bezmaksas.
ATVĒRTA
Visu gadu.
VEIDS
Lokveida ar atgriešanos sākuma punktā.
APVIDUS
Mežainas jūrmalas kāpas, piekrastes kāpas, jūras krasts, liedags.
GRŪTĪBU PAKĀPE
SEGUMS
Takas sākums, aptuveni 300 m, zemes segums, tālāk dēļu segums. Taka izejama jebkuros laika apstākļos. Daļēji taka atrodas liedagā, kur nav specifiska seguma. Vidējais takas platums 1 m.
LABIEKĀRTOJUMS
    
NOKĻŪŠANA
Pa Ventspils - Kolkas autoceļu ( P 124), vai Tukuma-Kolkas autoceļu (P 131) līdz pagriezienam uz Kolkasragu. Tad sekojiet norādei ceļa malā.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
         
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
Taka atjaunota 2013. gadā projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās" ietvaros.
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties apasaimniekotāju
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: