LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Kubeseles taka
ATRAŠANĀS VIETA
GPS KOORDINĀTAS
X: 546477, Y: 6335866 / Lat: 57.1636608, Lon: 24.7684662
APRAKSTS
​Kubeseles dabas un vēstures taka saglabājusi pirmatnējo dabas mežonīgo pieskārienu. Visas takas garumā ikviens ceļinieks var apskatīt dabas veidotos objektus – koku saknes, kas līdzinās skulptūrām, kritušo koku zaru žuburus, kas atgādina briežu ragu vijumu, Runtiņupītes vieglo, bet mērķtiecīgo tecējumu gar majestātiskiem iežiem.

Apskates objekti takā:
  • Krimuldas baznīca celta 1206. gadā un ir vecākā baznīca Latvijā, kura darbojas un ir atvērta 24/7. Apskate pret ziedojumiem.
  • Netālu no baznīcas atrodas Kaupo Lilijas labirints un piemiņas akmens latviešu rokrakstu literatūras pārstāvim, Krimuldas draudzes skolas skolotājam J.N. Ramanim. Labirints kristīgajā pasaulē jau izsenis simbolizē cilvēka ceļu pie Dieva.
  • Šķērsojot Runtiņu par pusloka tiltiņu, pa labi atrodas Ceļinieka namiņš, kura pagrabstāvā ir apskatāma ekspozīcija “Krimuldas vēstures lappuses. 13.–19. gs.”. Ceļinieka namiņā ikviens ceļotājs pa ziedojumiem var pacienāties ar tēju.
  • No Ceļinieka namiņa skatam paveras Kubeseles pilskalns, uz kura 1775. gadā zviedru izcelsmes barons Magnuss fon Helmersens, toreizējais Krimuldas muižas īpašnieks,  uzcēla mācītāja māju.
  • Šķērsojot Runtiņupīti, apskatāms Turaidas lībiešu valdnieka Kaupo kapa iespējamais uzkalniņš ar tēlnieces Gaidas Grundbergas veidoto piemiņas zīmi.
  • Netālu no piemiņas vietas atrodas Kubeseles jeb Runtiņala, kas atgādina lielu istabu ar 1,3 m platām durvīm. Ala ir aizsargājams ģeoloģisks objekts.
  • Taka aizlīkumo mežā gar Runtiņupīti līdz Saulstaru alai un klintīm.  Ala ir aizsargājams ģeoloģisks objekts – aizliegts rāpties pa smilšakmens atsegumu un iet iekšā alā.
  • Netālu no Runtiņa upītes ietekas Gaujā atrodas Lielais akmens jeb Runtiņa avotakmens. Pie akmens iztek spēcīgs avots un skatāmi Gaujas plostnieku darba liecinieki – betona enkurkluči.
  • Taka turpinās mežā, kur starp kokiem var saskatīt Gaujas kapus, kā arī Batariņa tipa uzkalniņus un Veco Baronu kapsētu.
  • Iznākot no meža, labajā pusē skatam paveras skaista ainava ar majestātisko Krimuldas baznīcu.
Kubeseles takā. Foto: Elīna Ezeriņa
Kubeseles takā. Foto: Elīna Ezeriņa
 
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
     
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav piemērota personām ar kustību traucējumiem un apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem.
NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 2 h
GARUMS
3,6 km
TAKAS SHĒMA
MARĶĒJUMS
PIEMĒROTĀKAIS LAIKS APMEKLĒJUMAM
Bezsniega periodā.
MAKSA
Bezmaksas.
ATVĒRTA
Visu gadu.
VEIDS
Lokveida ar atgriešanos sākuma punktā.
APVIDUS
Mežs, pļavas, gravas, upes krasts.
GRŪTĪBU PAKĀPE
SEGUMS
Grantēti celiņi, iestaigāta taka.
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Pa autoceļu Ragana-Turaida (P7) līdz Krimuldas baznīcai.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
               
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: