LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Tūristiem
Teritorija Ko darīt?Interaktīvā karte
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts Salacas ieleja Gaujas nacionālais parks Ogres Zilie kalni Piejūra Ragakāpa Teiču dabas rezervāts Krustkalnu dabas rezervāts Kuja Lielie Kangari Lielupes grīvas pļavas Plieņciema kāpa Doles sala Cenas tīrelis Barkavas ozolu audze Babītes ezers Ziemeļgauja Veclaicene Beberbeķi
Zemgalē - Babītes ezers
Dabas liegums Babītes ezers
Babītes ezers ir ļoti īpaša un nozīmīga teritorija – ezera 2500 hektāru lielajā platībā ligzdo aptuveni 60 putnu sugas. Tieši ligzdotāju dēļ izveidots dabas liegums – tas ar nepieciešamo aizsardzību ļauj nodrošināt griezes, mazo dumpi, lielos ķīrus un vēl virkni īpaši aizsargājamu putnu sugu. Šeit ligzdo tādas krāšņas sugas kā paugurknābja gulbis, meža pīle, baltpieres zoss un citas, tādēļ dodoties uz šo teritoriju, binokli noteikti nevajadzētu atstāt mājās! Babītes ezers, kurš ir 7.lielākais ezers Latvijā, iekļuvis arī 10 izcilāko putnu vērošanas vietu sarakstā. Babītes ezers uzskatāms par raksturīgu lagūnas tipa ezeru, kas pirms aptuveni 3000 gadiem izveidojies Litorīnas jūras lagūnas paliekās.
 
Šeit sastopama ievērojama zivju un ūdensputnu daudzveidība, tādēļ šī ir viena no populārākajām makšķerēšanas un ūdensputnu medību vietām Latvijā. Tiesa gan – piekļuve seklajam (ezera vidējais dziļums ir 0,9 metri) un ūdensaugiem bagātīgi aizaugušajam ezeram iespējama galvenokārt tikai laivu nomas vietās. Lielākā no tām ir laivu bāze Dālderi, kur iespējams iznomāt vairāk kā 130 laivas.
 
Foto: G.Starts
 
Nokļūšana
Rīga-Liepāja šoseja, 2.3 km aiz Trenčiem, pagrieziens pa labi.
 
Cita noderīga informācija