LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Tūristiem
Teritorija Ko darīt?Interaktīvā karte
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts Salacas ieleja Gaujas nacionālais parks Ogres Zilie kalni Piejūra Ragakāpa Teiču dabas rezervāts Krustkalnu dabas rezervāts Kuja Lielie Kangari Lielupes grīvas pļavas Plieņciema kāpa Doles sala Cenas tīrelis Barkavas ozolu audze Babītes ezers Ziemeļgauja Veclaicene Beberbeķi
Zemgalē - Beberbeķi
Foto:G.Starts
 
Beberbeķu dabas parks jau 1977. gadā izveidots ar ļoti tālejošu mērķi – saglabāt šai teritorijai tik raksturīgo mežaino kāpu ainavu un saglabāt to galvaspilsētas iedzīvotāju atpūtai un izglītībai. Šī ir ļoti ainaviska teritorija, kas lieliski piemērota pastaigām, braukšanai ar velosipēdiem, peldēm un dabas baudīšanai. Ja esi no tiem, kam nav grūti pamosties no rīta tā agrāk, uz Beberbeķiem droši var doties ogu un sēņu medībās, bet ziemā šajā virzienā ir vērts doties ar distanču slēpēm – dabas parka reljefs ir kā radīts lēzeniem nobraucieniem!
 
90% no šīs sabiedrībā iecienītās teritorijas aizņem meži, veidojot 240 hektāru plašu, patīkamu pastaigu un brīvā laika pavadīšanas vietu pie pašas galvaspilsētas – starp Piņķiem, Babīti un Beberbeķiem. Dabas parka centrālajā daļā atradīsi mežainās kāpas, bet tā dienvidrietumu daļā 10 hektāru platībā veldzējumu vasarā un slidošanas laukumu ziemā nodrošina Beberbeķu dzirnavu ezers. Šīs mākslīgi veidotās, bet cilvēku jau izsenis iemīļotās ūdenstilpes krasti vietumis ir stāvi, bet citviet plešas smilšainas peldvietas. Makšķernieki iecienījuši pašu ezera ūdeni vai, precīzāk – tā ūdenī mītošās zivis.
 
Taču šis nav tikai atpūtas parks, lai arī tāds iespaids varētu rasties – dabas parkā „Beberbeķi” sastopama arī pietiekami nopietna bioloģiskā daudzveidība - boreālie meži, iekšzemes kāpas, šeit sastopama melnā dzilna un mazais mušķērājs, tādēļ šī būs īstā vieta, kur apvienot lielisku laika pavadīšanu ar dabas izzināšanu.