LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Tūristiem
Teritorija Ko darīt?Interaktīvā karte
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts Salacas ieleja Gaujas nacionālais parks Ogres Zilie kalni Piejūra Ragakāpa Teiču dabas rezervāts Krustkalnu dabas rezervāts Kuja Lielie Kangari Lielupes grīvas pļavas Plieņciema kāpa Doles sala Cenas tīrelis Barkavas ozolu audze Babītes ezers Ziemeļgauja Veclaicene Beberbeķi
Zemgalē - Kuja
 
Foto: G.Akmentiņš
 
Dabas liegums Kuja
 
Reizēm tos pamanīt ir grūti, bet, ja zini, kur meklēt, atrast ir vienkāršāk. Paskatoties pa logu, redzēsi putnus, bet, ja meklē kādu konkrētu sugu, meklējumi var būt ilgāki. Ja meklē vietu, kur atrast visvairāk mazo ērgļu, dodies uz dabas parku „Kuja”! Šis dabas parks īpaši izveidots tādēļ, ka šeit nedaudz vairāk kā 10 000 hektāru platībā iespējams sastapt dažādu retu sugu putnus, savukārt putni šeit ir tādēļ, ka teritorijā plašas vecu mežu platības mijas ar saldūdeņiem, pļavām un senām mājvietām, kas nodrošina nepieciešamos priekšnosacījumus ligzdošanai un barības ieguvei. Ar mazo ērgli kā teritorijas flagmani, savu mājvietu šeit atradušas tādas ne mazāk šarmantas sugas kā purva pūce, melnais stārķis, grieze, mazais ormanītis un vēl daudzas citas.
 
Kujas dabas parks ar Kujas upi kā tā galveno artēriju ir lieliska vieta putnu un dzīvnieku vērošanai. Starp citu, šeit atrodas vairākas rubeņu riesta vietas, bieži sastopamas stirnas un aļņi un kur nu vēl smalkā kukaiņu pasaule, kas ļaus palutināt acis caur fotoaparāta lēcu.
 
Līdzīgi kā lielākā daļa Latvijas upju, tās izcili piemērotas ūdenstūrisma aktivitātēm agrā pavasarī vai pēc ilgstošiem lietiem – putnu vērošanas brauciens pa Kujas upi noteikti būs lielisks piedzīvojums, kas ļaus izbaudīt teritorijas īpašo ainavu un vērot galvenos teritorijas iedzīvotājus - putnus!