LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Tūristiem
Teritorija Ko darīt?Interaktīvā karte
Piejūra - Teritorija
Foto: A,.Priede
 
Dabas parks Piejūra
 
Šeit vairāk kā 4300 hektāru platībā īpaša uzmanība tiek pievērsta dažādu kāpu, retu piejūras biotopu, mezotrofu ezeru un vecu boreālu mežu aizsardzībai. Tā kā Piejūrā sastopamo biotopu daudzveidība ir tik liela, šeit sastopams ievērojams skaits īpaši aizsargājamu augu un dzīvnieku sugu.
 
Lai arī visa Piejūras dabas parka teritorija savā dažādībā ir aizraujoša, atsevišķi objekti izpelnījušies īpašu popularitāti. Viens no tādiem ir t.s. Rožu kāpa – aptuveni pusotru kilometru gara kāpa, kuras virsotne apkārtējo ar savvaļas rozēm. Rožu ziedēšanas laikā šī kāpa ir īpaši krāšņa. Rožu kāpa ir viens no Piejūras dabas parka teritorijas izņēmumiem, jo tā lielākoties klāta ar priežu mežu, kurā pat 200 gadu veci koki mijas ar ļoti savdabīgas formas kokiem. Cits objekts ir t.s. Trīs draugi – trīs kopā saaugušas priedes, kuras atradīsi netālu no dzelzceļa stacijas „Kalngale”.
 
Piejūras dabas parkā niedrāji mijas ar lāmām un varenās Daugavas grīvu, tādēļ tā ir izcili piemērota dažādiem putniem un teritoriju visas tās garumā šķērso viens no Eiropas nozīmīgākajiem putnu migrācijas ceļiem. Lai apskatītu bridējputnus un īpaši vērīgie un veiksmīgie sazīmētu ūpjus un jūras ērgļus, noteikti jādodas uz Daugavgrīvā izveidoto skatu platformu.