2011. Fucus vesiculosus
PIRMSĀKUMI  |  2006  |  2007  |  2008  |  2009  |  2010  2011 |  2012   |  2013  |   2014   |   2015   |   2016  |    2017  |   2018

MŪZIKA  |  FOTO  |  VIDEO
 

1. 2011.gada Dabas koncertzāle Fucus vesiculosus (pūšļu fuks)

2. Apskatei pirms Dabas koncertzāles Nīcā un Mērsragā

3. Kā nokļūt līdz Nīcas Pūsēnu kāpai?

4. Īsi par Pūsēnu kāpu

5. Kā nokļūt līdz Mērsraga Baltajiem kalniem?

6. Īsi par Mērsragu

7. Cita noderīga informācija uzturoties Nīcas un Mērsraga apkaimē

8. Fotogalerijas

2011.08.06. Dabas koncertzāle Nīcā
2011.08.13. Dabas koncertzāle Mērsaragā - darbnīcas
2011.08.13. Dabas koncertzāle Mērsaragā - priekšnesums
 
1. 2011.gada Dabas koncertzāle Fucus vesiculosus (pūšļu fuks)
Zinātnes, mūzikas, dzejas un vizuālās mākslas pasākums "Dabas koncertzāle" šogad veltīta Pūšļu fukam Fucus Vesiculosus un notiks 6.augustā Nīcas pagastā pie Pūsēnu kāpas un 13.augustā Mērsragā netālu no vecās bākas.
Dabas koncertzāles stāsti tiks izstāstīti 3 daļās.
No plkst. 20:00 izziņas darbnīca
No plkst. 21:30 stāsti un dzeja
No plkst. 22:30 projekta muzikāli vizuālā daļa
Lai Dabas koncertzāles baudīšana būtu patīkama, līdzi der paņemt piemērotu apģērbu. Vakari jūras krastā mēdz būt dzestri. Omulībai līdzi varat ņemt savu cienastu, tēju, kafiju vai kādu citu padzērienu. Pasākuma laikā nepiedāvāsim to iegādāties. Noderēs savi paklājamie vai sēžamie un kabatas lukturītis atpakaļceļam. Arī šogad īpaši noderēs kāds pretodu līdzeklis. Aicinam rīkoties dabai draudzīgi, līdzpaņemto sviestmaižu papīrus un izdzerto sulu pakas vai pudeles pēc pasākuma pašiem aiznesot prom.
Ieeja pasākumā par 2 gliemežvākiem!
2011. gada Dabas koncertzāles afiša (PDF 2,6 MB)
2011. gada Dabas koncertzāles afiša >>> (LPEG 0,74 MB)
uz augšu
Kāda aculiecinieka mežā noskatīta saspēle
uz augšu
2. Apskatei pirms Dabas koncertzāles
uz augšu
3. Kā nokļūt līdz Pūsēnu kāpai?
 #Apkārtnes shēma Dabas koncertzāles vietā pie Pūsēnu kāpas
 
Sekojiet norādēm pasākumā vietā!
Tiem, ka vēlēsies nakšņot teltīspēc koncertzāles, lūgums laicīgi apzināt nakšņošanas iespējas kādā no tuvējiem kempingiem.
Plašākas uzziņas Nīcas novada mājas lapā www.nica.lv.
 
uz augšu
 
4. Īsi par Pūsēnu kāpu
 
Latvijas augstākā kāpa Pūsēnu kalns (37m v.j.l.) atrodas Dabas parka „Bernāti” D galā.
Sākot ar 17.gadsimtu, priežu mežu izciršanas rezultātā piekrastē sākās kāpu ceļošanas process, kas sevišķi bīstamus apmērus sasniedza laika posmā no 1785. līdz 1835.gadam, kad smilšu kalni apraka vairākas mājas, tajā skaitā arī „Pūsēnus”. Tā šī augstā kāpa ieguva savu nosaukumu. Lai apturētu postošo procesu, tika veikta vērienīga kāpu apmežošana.
Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados daļu Pūsēnu kāpas jeb kā vietējie iedzīvotāji sauc - Pūsēnu kalna noraka un smiltis izmantoja silikātķieģeļu ražošanai Liepājā. Rakšana ar ekskavatoru notikusi trīs maiņās – cauru diennakti. Darbi pārtraukti ap 1980.gadu, jo ražošanai piemēroti smilšu krājumi izsīkuši. Kad rakšanu pārtrauca, karjerā iestādīja priedītes.
uz augšu 
5. Kā nokļūt līdz Mērsraga Baltajiem kalniem?
Tiem, ka vēlēsies nakšņot teltīspēc koncertzāles, lūgums laicīgi apzināt nakšņošanas iespējas kādā no tuvējiem kempingiem.
Plašākas uzziņas Mērsraga novada mājas lapā www.mersrags.lv
uz augšu
6. Īsi par Mērsragu
 
Mērsraga zemes rags (18,0 ha) - sauszemes izvirzījums Rīgas jūras līča rietumu piekrastē, ~ 2 km uz ziemeļiem no Mērsraga ciemata. Šaurā pludmale un zemūdens nogāze 3-12m dziļumā klāta ar akmeņiem. Apmēram 50 m no krasta atrodas Velna akmens, kura sašaurinātā augšdaļa (1,5 m) redzama virs ūdenslīmeņa. Citam akmenim sānos iedobe, tāpēc tas nosaukts par Velna pēdu. Pēc teikas, akmeņu rags cēlies, velnam taisot tiltu pāri Rīgas līcim.
Vairākus kilometrus smilšainā Mērsraga pludmale ideāli piemērota gan vasaras atpūtai pie jūras, peldoties, sauļojoties vai staigājot pa pludmali un priežu mežu, gan rudenī - ziemā vērojot vētru nodarītos nedarbus un ledus krāvumus.
uz augšu
7. Cita noderīga informācija uzturoties Nīcas un Mērsraga apkaimē
Nīcā:
Mērsragā:
uz augšu