Ziņas

2020-05-21
Praktiskā treniņā apgūst Mežtakas marķēšanu


Lai jau drīzumā Gaujas Nacionālā parka teritorijā uzsāktu gartaku maršruta “Mežatka” marķēšanu, Siguldā vienas dienas praktiskās mācībās tikās projekta partneru pārstāvji, lai dabā apgūtu marķēšanas iemaņas un izprastu pareizu marķējuma izvietošanu.


Darbu uzsākšanai nepieciešams sagaidīt, kad koku un krūmu lapas būs pilnībā izplaukušas, lai precīzi noteiktu labi saskatāmu marķējuma izvietošanas vietu. Marķēšanas darbus, sākot no Rīgas centra līdz pat Latvijas-Igaunijas robežai, veiks dažādi projektā iesaistītie partneri. Dabas aizsardzības pārvaldes pārziņā ir maršrutu marķēšana un informatīvo stendu izvietošana Gaujas Nacionālajā parkā.

Mežtaka ir pārgājienu maršuts, kas ved cauri Latvijas un Igaunijas skaistākajiem mežiem. Projekta oficiālajā mājaslapā www.meztaka.lv apkopota  informācija pastaigu un pārgājienu plānošanai ar aicinājumu doties mežā jau tuvākajās brīvdienās – vispirms tepat, Latvijas maršruta daļā!

Lai gan Mežtaka šobrīd vēl nav marķēta, jau šobrīd Mežtakā var doties, izmantojot aprakstus, kartes un lejupielādējamus GPX maršrutus. Mežtaka joprojām ir tapšanas stadijā, tādēļ mājaslapā informācija var nebūt pilnīga - piemēram, var trūkt foto vai aprakstu dažās no paredzētajām valodām.Katrai Mežtakas dienai ir apraksts – sākuma un beigu punkti, cik ilgs paredzams gājiens, kāds būs ceļa segums, ko vērts redzēt pa ceļam. Par interesantākajām un nozīmīgākajām vietām, ainavām, dabas vērtībām var izlasīt vairāk informācijas un skatīt foto, lai gājienā skatus nepalaistu garām. Ne mazāk svarīgi – katrai dienai atrodama arī informācija par vietām, kur paēst, nopirkt ūdeni un našķus, un arī pārnakšņot. Aprakstā un kartē redzams, kuri posmi ir piemēroti un sasniedzami arī īsākām pastaigām.

Mežtakas kopējais garums ir ~1060 km un tās veikšanai visā garumā noejami ~1,3 milj. soļu. Kad robežas būs atvērtas – varēsiet baudīt arī Igaunijas mežus un āres: Mežtaka Latvijā šķērso Gaujas Nacionālo parku, Ziemeļgaujas un Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidu. Igaunijā - Hānjas augstieni, Setu zemi (Setomā, un gar Peipusa ezera rietumu krastu nonāk Ziemeļigaunijā. Tālāk gar Ziemeļigaunijas piekrasti un Lahemā Nacionālā parka pussalām nonāk Tallinā. Igaunijā Mežtaka atpazīstama kā Metsa Matkarada. Tā ir starptautiskā Eiropas garo distanču pārgājienu maršruta E11 daļa.
 

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: