LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2010-07-13
Interneta vietnē You Tube skatāmi Slīteres nacionālā parka dzīvnieku video

Populārajā Interneta vietnē You Tube tagad iespējams vērot Slīteres nacionālā parka dzīvnieku dzīvi. Slēpti, nepārtraukti filmēto filmu labākie kadri un dabas pētnieku komentāri par redzamo tapuši ar projekta „Baltijas Zaļā josta” atbalstu, kura ietvaros gada sākumā uzsākta izglītojoša akcija „Vērosim dabu kopā!”.

Aukstajā, sniega pārbagātajā 2010. gada ziemā kamera tika nostiprināta Slīteres mežā, kur kritis dzīvnieks pievilināja caurceļojošos plēsīgos putnus jūras ērgli, klinšu ērgli, arī citus meža spārnaiņus, piemēram, kraukļus, vārnas, sīļus un lielo zīlīti.

Pavasaris nāca ar dzīvnieku riesta dziesmām un dejām – vērojām varžu, krupju un rubeņiem riestus. Slīteres nacionālā parkā Bažu purvā izdevās novērot ļoti lielu rubeņu riestu – tajā piedalījās 60 gaiļi vienlaicīgi. Pēc speciālistu domām, šis varētu būt viens no lielākajiem rubeņu riestiem Baltijas valstīs.

Vasarā vērojam mazo dziedātājputnu ģimenes dzīvi. Izdevās atrast un uzstādīt kameru pie pelēkā mušķērāja un melnā erickiņa ligzdiņas.
To, kā šie un arī citi Latvijas mežu iemītnieki izskatās to dabiskajā dzīves vidē, arī vienu otru dramatisku dzīves ainu, skatiet interneta vietnē www.slitere.lv vai www.youtube.com/profile?user=SlitereNationalPark .

Andra Ratkeviča
Dabas aizsardzības pārvaldes
Slīteres NP administrācijas
dabas aizsardzības speciāliste


Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: pele
2010-07-20 10:49

dabas administrācija - paldies par info. Būtu jau labi, ja izdotos tiešraides no Meža kameras. Lielās ainavu kameras ir smukas, bet tur nekas interesants nenotiek, jo bilde galvenokārt ir nemainīga - saulīte, mākonīši, rīts, vakars utml.


daba.gov.lv administrācija
2010-07-14 13:53

Slīteres nacionālajā parkā ir uzstādītas divas kameras: viena - tiešraides kamera, kura rāda skatu no Slīteres bākas jumta uz meža masīvu un Baltijas jūru; tā skatāma arī Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā - labajā apakšējā stūrī. Otra kamera, saukta par Meža kameru, ar kuru filmēti kadri, kas publicēti You Tube un portālā www.slitere.lv, nekad nav raidījusi tiesraidē. Tas līdz šim nav bijis tehniski iespējams, taču projekta Baltijas Zaļā josta ietvaros turpinām meklēt iespēju realizēt tiešraidi arī no Meža kameras.


pele
2010-07-13 23:55

kāpēc par tik interesantu lietu, ka bijušas tiešraides kameras uzzinām tikai tagad ? Tur taču var vērot un vērot, īpaši jau putnus , kuru dzīvē vienmēr ir kas interesants! Igauņi tādas kameras dzīvnieku piebarošanas vietās mežā visu ziemu tiešraidēs tautai rādīja un turpina rādīt joprojām :) Cilvēki sajūsmā pat par parastām meža cūkām, kuras savu bērneļus ved baroties! A te tikai tagad pasaka un ieliek vien atsevišķus fragmentus. :((((