Ziņas

2010-12-20
Pieejama noteicēja par dabas vērtībām Gaujas senielejā elektroniskā versija


Jau ziņots par Gaujas NP fonda un Dabas aizsardzības pārvaldes izdoto Gaujas upes ielejā sastopamo augu un dzīvnieku sugu noteicēju „Izzināsim Gaujas senieleju”. Šobrīd pieejama arī noteicēja elektroniskā versija.
 
NOTEICĒJS "IZZINĀSIM GAUJAS SENIELEJU" (17,6 Mb)

Noteicējs veidots kā metodiskais materiāls izmantošanai skolotājiem, vides gidiem, vides aizsardzības jomā strādājošajiem, kā arī citiem interesentiem, ar mērķi palīdzēt iepazīt un izzināt Gaujas upes ielejas kā mitrāja floru un faunu. Noteicējs kalpos arī par vērtīgu materiālu pielietošanai dažāda veida vides izglītības nodarbībās.

Noteicēja sugu sarakstam par pamatu izvēlētas tipiskas Gaujas ielejas palieņu un upes krastu sugas – raksturīgākie augi, bezmugurkaulnieki, putni un zīdītāji. Taču noteicējā atradīsiet ne tikai Gaujas senielejā plaši sastopamās augu un dzīvnieku sugas, piemēram, tādas kā parastā ieva, ziemzaļā kosa, ezera un meža meldrs, purva purene, bet arī retās un aizsargājamās, piemēram, daudzgadīgo mēneseni, ķērpi – melnā cistokoleja, saldūdens sārtaļģi – hildenbrandiju, kā arī reti sastopamo un arīdzan aizsargājamo saldūdens gliemeni – biezo perlamutreni u.c.

Noteicējā atrodami visu iekļauto sugu tulkojumi latīņu, angļu, krievu, vācu, franču, lietuviešu un igauņu valodās, kā arī norādes uz bieži un reti sastopamiem, ārstnieciskiem, aizsargājamiem un arī indīgiem augiem, to ziedēšanas laiku un sastopamības areālu, kas palīdzēs lietotājiem vieglāk orientēties augu daudzveidībā.

Iepazīsti Gaujas senielejas kā bagātīga mitrāja vērtības un pārliecinies par to daudzveidību!

Noteicēju drīkst lejupielādēt, pavairot un izmantot nekomerciālām dabas izpētes un iepazīšanas aktivitātēm.

Noteicējs sagatavots Igaunijas – Latvijas programmas pārrobežu sadarbības projekta „Atpakaļ dabā!“ ietvaros.


Dabas aizsardzības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Rita Jakovļeva


Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: