LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2011-02-24
Tikšanās ar Talsu puses bibliotekāriem
Otrdien, 22. februārī DAP Kurzemes reģiona administrācijas pārstāvji piedalījās Talsu galvenās bibliotēkas seminārā, kurā pulcējās šīs puses pagastu bibliotekāri.

Ina Brauna pastāstīja par Dabas aizsardzības pārvaldes aktivitātēm sabiedrības iesaistīšanas jomā. Klātesošie uzzināja par dabas procesu, augu un dzīvnieku novērošanu pēc Dabas aizsardzības pārvaldes metodikas jeb sabiedrisko monitoringu.  Bibliotekāri tika informēti par sabiedriskā monitoringa būtību - uzzināt vairāk par procesiem dabā, vienlaicīgi palīdzot profesionāliem dabas pētniekiem viņu darbā. Šajā seminārā vairāk uzmanības pievērsām Ziemeļkurzemē aktuālām novērojumu programmām par dižkokiem, aleju un koku rindām.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pieredze liecina, ka iesaistot sabiedrību vēl neapzinātu dižkoku un aleju atklāšanā, iespējams ātrāk apzināt tos kokus vai senas alejas, kuru dimensijas liecina par īpašu statusu, un iekļaut tos oficiālos sarakstos, tādejādi nodrošinot valsts aizsardzību.
Andra Ratkeviča klātesošos iepazīstināja ar Dabas aizsardzības pārvaldes struktūru, tās funkcijām, Ziemeļkurzemes īpaši aizsargājamām dabas teritorijām. Lai ilustrētu šo teritoriju nozīmi, tika demonstrēta pērn Eiropas Komisijas izdotā grāmatu „Natura 2000. Protecting Europe’s biodiversity”, kurā Latviju reprezentē Slīteres nacionālais parks un dabas liegums „Lubāna mitrāji”.

Vilnis Skuja bija sagatavojis dabas filmu klipus, kas tapuši projekta „Baltijas Zaļā josta” ietvaros. Katra ziema ir grūts pārbaudījums dzīvniekiem. Klātesošie uzzināja, kā jūtas dzīvnieki tik aukstā un garā ziemā kā šī. Vilnis aicināja būt līdzcietīgiem pret stirnām un briežiem, kuri mēdz ieklīst augļu dārzos vai tīrumos meklēt barību. Lika pie sirds nelaist suņus brīvsolī, jo biezais sniegs pārnadžiem bēgšanu no vajātājiem padara neiespējamu un tie iet bojā.
 
Dabas aizsardzības pārvaldes
Kurzemes reģionālās administrācijas pārstāve
Andra Ratkeviča

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: