LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2011-04-07
Slīteres nacionālā parka dzīvnieku fotoizstāde Liepājā

Ceļojošā fotoizstāde „Slīteres nacionālā parka abinieki un rāpuļi” līdz Lieldienām apskatāma Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā. Ar stāstījumu par dzīvniekiem Latvijas mežos un „fotomedībām” izstādi 5. aprīlī atklāja Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas speciālists, zoologs, dabas fotogrāfs Andis Liepa.
Četru Liepājas vidusskolu bioloģijas skolotāji un 8. klašu jaunieši, kuriem interesē dabas vērtības un dabas procesi, bija atnākuši uz izstādes atklāšanu bibliotēkā.
Pēc iepazīšanās ar izstādi, Andis Liepa klātesošajiem rādīja savvaļā filmētus un fotografētus kadrus no Latvijas dzīvnieku  dzīves, pastāstot, cik liels darbs un kāda pacietība vajadzīga, lai šādus fotoattēlus un videomateriālus iegūtu. Ņemot vērā jauniešu lielo interesi, tika apspriesti arī praktiski jautājumi par fotografēšanai izmantojamo tehniku un nepieciešamo ekipējumu dabas fotogrāfiem.
Pasākuma „nagla” bija videoklips ar Slīteres nacionālajā parkā nofilmētiem vilkiem pie medījuma – ļoti reti iegūstamiem kadriem, ņemot vērā vilku īpašo piesardzību un gudrību.
Liepājas Centrālās bibliotēkas vadība izteica vēlēšanos sadarboties ar Dabas aizsardzības pārvaldi arī turpmāk.
Izstāde un daļa demonstrēto videoklipu tapuši Baltijas jūras reģiona programmas projekta „Baltijas Zaļā josta“ ietvaros.
           
Ingrīda Klane
Dabas aizsardzības pārvaldes
vecākā valsts vides inspektore

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: