LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2011-07-20
Tiešraide no balto stārķu ligzdas
Slīteres nacionālā parka teritorijā uzstādīta tīkla kamera pie baltā stārķa ligzdas. Tiešraide no baltā stārķa ligzdas notiek Baltijas jūras reģiona programmas projekta „Baltijas Zaļā josta” ietvaros.
 
Dabas aizsardzības pārvalde, realizējot projekta „Baltijas Zaļā josta” dabas izglītības aktivitātes Slīteres nacionālā parka teritorijā,  piedāvā internetā vērot dabu tiešsaistē, kā arī slēpti filmētu dzīvnieku dzīves fragmentus. Balto stārķu kamera ir otrā šī projekta līdzfinansētā tiešraide internetā, kuru iespējams vērot interneta vietnē www.slitere.lv. Kopš pērnā gada sākuma darbojas pirmā tīkla kamera, kas uzstādīta uz Šlīteres bākas jumta, rādot plašu ainu uz mežiem un Baltijas jūru pie apvāršņa. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību dabas aizsardzībai, kopš 2010. gada sākuma šajā vietnē, kā arī populārajā vietnē www.youtube.com publicējam video klipus, kuros redzamas slēpti filmētas, dabiskas dzīvnieku dzīves ainas savvaļā.
 
Slīteres nacionālajā parkā ligzdo tikai divas balto stārķu ģimenes. Latvijā visai izplatītais putns šeit nav bieži sastopams, jo lielākā daļa Slīteres nacionālā parka ir klāta mežiem. Baltais stārķis ir atklātu ainavu putns. Jāpiezīmē, ka Slīteres nacionālajā parkā biežāk sastopams baltā stārķa radinieks biklais melnais stārķis, jo Slīteres nacionālā parka mazskartie meži ar dabiskām ūdenstecēm un purviem ir ļoti piemērota dzīvotne melnajam stārķim.
 
Andra Ratkeviča,
Dabas aizsardzības pārvaldes
Kurzemes reģionālās administrācijas
vecākā valsts vides inspektore

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: Vērotāja (Anda)
2011-07-21 18:44

Slītrere caur EEST? Nu tiešām kauns DAP, ka nespēj paņemt no LVM naudiņu! No turienes par izcirstajiem mežiem tiek apmaksāti un sponsorēti visādi mēsli(atvainojos), bet pašmāju entuziasti kā ubagi lasās pa Vācijas fondiem un pat Slīteres tiešraide caur igauņiem. Kauns Dabas pārvaldei, ka nerakstat projektus un neiesniedzat tos LVM finansēšanai. Jo sanāk, ka LVM sponsorē visus iesniegtos projektus (Dūklava citāts), bet tie vienkārši netiek iesniegti?