LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2011-11-21
Aicinājums suņu īpašniekiem

 Ne reizi vien Dabas aizsardzības pārvalde dažādos informācijas avotos ir aicinājusi suņu saimniekus nelaist savu mīluļus brīvā vaļā, jo dabiskā mednieka instinkta dēļ tie bieži vien nodara pāri savvaļas dzīvniekiem. Šis aicinājums joprojām ir aktuāls, sevišķi, kad ziema vairs nav aiz kalniem.
 
15.novembra vakarā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vides inspektori jau atkal saskārās ar situāciju, kad savā vaļā nokļuvuši suņi dzenā savvaļas dzīvniekus. Šoreiz par suņu savdabīgās izklaides objektiem bija kļuvuši Lielupes palienes pļavās mītošie savvaļas zirgi un govis. Pateicoties Tīreļu vietējo iedzīvotāju operatīvi sniegtajai informācijai vides inspektoru ierašanās Lielupes palienes pļavu dzīvnieku aplokā iztraucēja suņu aktivitātes un tie aizbēga. Par laimi, neviens no aploka iemītniekiem nebija cietis. Diemžēl vēlāk vakarā suņu darbošanās turpinājās, troksnis tuvējā mežā liecināja, ka dzenāti tika meža dzīvnieki. Šobrīd meža dzīvnieki vēl var samērā brīvi pārvietoties, taču tuvojoties ziemai un sniega apstākļiem, pārvietoties pa sniegu un sērsnu dzīvniekiem būs grūti, un vēl dramatiskāku šo situāciju padara klaiņojoši suņi, kas dzenā un saplosa jau tā novārgušos dzīvniekus.
 
Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija vēlreiz aicina suņu īpašniekus turēt savus suņus pavadā un nelaist tos klaiņot pa tuvējo apkārtni vai mežu, kā arī izsaka pateicību vietējiem iedzīvotājiem par sniegto informāciju.
 
Ilze Vanaga
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģionālā administrācija
Foto: G.Starts

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: