LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2020     2019     2018     2017     2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009    

2020-08-03
Precīzāk regulēs teritorijas atļauto izmantošanu aizsargājamo ainavu apvidū “Nīcgaļu meži”
Lai zinātniski pamatoti noteiktu aizsargājamā ainavu apvidus “Nīcgaļu meži” atļauto izmantošanu, saglabājot meža ainavu un esošās dabas vērtības, ir sagatavots individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu projekts.
2020-07-30
Zemeszvaigznei veltītais muzikālais priekšnesums – 1.augustā plkst. 20.00
Dabas koncertzāle un Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu interesentu uz mūzikas, zinātnes, video mākslas un dramaturģijas bezmaksas performanci sestdien, 1.augustā tiešsaistē plkst. 20.00.
2020-07-27
Slīteres Nacionālais parks aicina uz tradicionālo kukaiņu nakti
Slīteres Nacionālais parks aicina visus zinātkāros dabas draugus sestdien, 1. augustā uz tradicionālo izglītojošo un neparasto pasākumu – “Slīteres kukaiņu nakts”, kas ļaus iepazīt intriģējošo kukaiņu pasauli.
2020-07-23
Preiļu novadā talkā attīrīs Jašas upes straujteces
Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācija rīko straujteču attīrīšanas talku Jašas upē un aicina dabas draugus rast iespēju veltīt laiku šīs īpašās dzīvotnes sakopšanai.
2020-07-22
Dabas skaitīšanā jau apsekoti 90% no plānotajām teritorijām
Dabas skaitīšanā, ko 2016. gada izskaņā uzsāka Dabas aizsardzības pārvalde, biotopu kartēšana ir veikta 90% no apsekojamās teritorijas un teju puse biotopu īpašnieku jau ir saņēmuši informāciju par viņu īpašumā esošajām dabas vērtībām.
2020-07-21
Aicina 31. jūlijā doties uz Kurliņupi darīt labu dabai
Pasaules Dabas Fonds un Dabas aizsardzības pārvalde aicina piektdien, 31. jūlijā Kurliņupes krastos, Vidzemes piekrastē piedalīties iniciatīvas “Daru Labu Dabai” dabas saglabāšanas misijā – ūdensteces atbrīvošanā.
2020-07-21
Dabas koncertzāles tiešsaistes darbnīcās varēs iepazīt noslēpumaino sēņu pasauli
Sākot no 21.jūlija līdz 1. augustam tiešsaistes darbnīcās varēs iepazīt noslēpumaino sēņu pasauli un šī gada Dabas koncertzāles galveno varoni – zemeszvaigzni.
2020-07-20
Aicina uz siena talku “Straumēnu” noskaņās E. Virzas tēva mājās
Dabas aizsardzības pārvalde 23.jūlijā aicina ikvienu interesentu iesaistīties siena talkā “Straumēnu” noskaņās, kas norisināsies rakstnieka Edvarta Virzas tēva māju “Billītes” apkārtnē Ozolnieku novadā.
2020-07-10
Uzsāks dendroloģisko stādījumu KALSNAVAS DENDRĀRIJS dabas aizsardzības plāna izstrādi
Dabas aizsardzības plāna uzdevums ir saskaņot dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un iedzīvotāju intereses, tā, lai tiktu saglabātas teritorijā sastopamās dabas vērtības.
2020-07-09
Līgatnes dabas takās jaunas mājas raduši septiņi lielie susuri
Līgatnes dabas takās jaunas mājas raduši septiņi lielie susuri (Glis glis), kuri līdz šim dzīvoja Rīgas zooloģiskajā dārzā - lielie susuri uz dzīvi Līgatnē apmetās maija nogalē, jau ir paspējuši apgūt jauno mitekli un ir apskatāmi arī apmeklētājiem.
2020-07-07
Ķemeru Nacionālajā parkā uziet līdz šim lielāko zināmo sikspārņu koloniju Latvijā
Ķemeru Nacionālajā parkā pagājušajā nedēļā, veicot sikspārņu monitoringu un izpēti, pētnieki uzgājuši līdz šim lielāko zināmo sikspārņu koloniju Latvijā – no kādas nelielas koka ēkas izlidojuši vairāk nekā 1000 šo neparasto nakts lidoņu.
2020-07-06
Dabas koncertzāle aicina: iepazīsti zemeszvaigzni
Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, iepazīstina ar šī gada varoni pūpēdi zemeszvaigzni (Geastrum) un aicina to iepazīt darbnīcās (jūlijā) un koncertā (augustā) interneta vidē.
2020-07-03
Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju dienā - daudzveidīgs aktivitāšu piedāvājums dabas un kultūrvēstures izziņai
Lai arī nedaudz citādāk nekā ierasts, tomēr Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju diena norisināsies arī šovasar – 11.jūlijā. Vietējie tūrisma pakalpojumu sniedzēji gaida individuālos ceļotājus, ceļotājus ģimenēs un nelielās grupās.
2020-07-02
Sagatavots aizsargājamo ainavu apvidus “Augšzeme” individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu projekts
Lai zinātniski pamatoti aizsargājamo ainavu apvidus “Augšzeme” atļauto izmantošanu, tādējādi saglabājot teritorijā ainaviski augstvērtīgu ainavu un esošās dabas vērtības, ir sagatavots tā individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu projekts
2020-07-01
Dabas aizsardzības pārvalde uzsāk dalību WaterAct projektā
2020. gada jūnijā Dabas aizsardzības pārvalde uzsāk dalību WaterAct projektā, kas tiek īstenots Interreg V-A Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ietvaros.
2020-07-01
Slīteres ceļotāju dienas šogad norisināsies visas vasaras garumā.
Tradicionālās Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienas ierobežojumu dēļ šogad nevarēja norisināties ierastajā laikā – jūnijā, bet Slītere gaidīs ceļotājus visas vasaras garumā.
2020-06-19
Līksmu līgošanu!
Viena pati Jāņu zāle Deviņiem žuburiem; Devītā žuburā Zelta poga galiņā.
2020-06-19
Ummja ezerā pastiprināti uzraudzīs sezonālo peldēšanās aizlieguma ievērošanu
Carnikavas novada Ummja ezerā jau no 1.jūnija, sargājot retu un īpaši aizsargājamu ūdens augu Dortmaņa lobēliju, noteikts peldēšanās aizliegums, kas būs spēkā līdz 15.augustam.
2020-06-18
Sagatavoti nosacījumi dabas vērtību saglabāšanai Lēdurgas dendroloģiskajos stādījumos
Lai zinātniski pamatoti noteiktu dabas pieminekļa “Lēdurgas dendroloģiskie stādījumi”aizsardzības, izmantošanas un apsaimniekošanas tiesisko regulējumu, ir sagatavots tā individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu projekts.
2020-06-15
Veiks iegādes putnu un migrējošo sikspārņu monitoringu uzlabošanai
Projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” pirmās aktivitātes.
2020-06-12
Līgatnes dabas takās pirmo reizi izšķīlies meža pūču mazulis
Pirmo reizi Līgatnes dabas taku 45 gadu pastāvēšanas vēsturē ģimenes papildinājumu sagaidījušas meža pūces – par jaunajiem vecākiem šopavasar kļuva Aktrise un pūču paps Rūķītis, kuru būrītī izšķīlies mazs pūčulēns.
2020-06-09
Šlīteres bākā jauna ekspozīcija vēstī par putnu migrācijas brīnumu
Lai iepazīstinātu ar putnu migrācijas brīnumu un Kolkasraga nozīmi putnu tālajā ceļā uz ligzdošanas vietām, Šlīteres bākā izveidota jauna pastāvīgā ekspozīcija, kuras galvenais varonis ir neparastais putns līkšņibītis (Calidris ferruginea).
2020-06-04
Apzina Sosnovska latvāņa izplatību Teiču rezervātā
Starptautiskā invazīvo sugu apkarošanas projekta ietvaros Pārvalde kopā ar Augu aizsardzības dienestu apzina Sosnovska latvāņa izplatību Teiču dabas rezervātā.
2020-06-03
Pareiza pļavu apsaimniekošana Vecdaugavā ļauj krāšņi uzziedēt jūrmalas armērijai
Dabiskajām pļavām piemērota apsaimniekošana ļāvusi dabas liegumā “Vecdaugava” šogad īpaši krāšņi uzziedēt retajam un īpaši aizsargājamam augam - jūrmalas armērijai (Armeria maritima)
2020-06-01
Līgatnes dabas taku saimei pievienojas divi aļņu mazuļi
Lai gan pavasaris šogad ir mānīgs gan laikapstākļos, gan neierastajā cilvēku dzīves kārtībā, dabā viss notiek ierastajā ritmā un šopavasar ģimenes pieaugumu sagaidījusi Līgatnes dabas taku aļņu saime - mammai Mirgai piedzimuši dvīnīši.
2020-05-28
Ummja ezerā Piejūras dabas parkā jāsaudzē Dortmaņa lobēlija - peldēties drīkstēs vasaras beigās
Lai saudzētu reto un īpaši aizsargājamo ūdens augu Dortmaņa lobēliju, no 1. jūnija līdz 15. augustam noteikts liegums peldēties Piejūras dabas parkā esošajā Ummja ezerā.
2020-05-26
Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis, pavasaris – īstais laiks to apkarot
Pagājušajā gadā, pateicoties iedzīvotāju sniegtajām ziņām, Dabas aizsardzības pārvalde apstiprinājusi 13 jaunas invazīvā un ēdelīgā Spānijas kailgliemeža (Arion vulgaris) atradnes un tas liecina, ka šī suga Latvijas dabā izplatās ļoti strauji.
2020-05-21
“Rundēnu Valna dūbē” Latgalē izveidota jauna dabas taka
Dabas aizsardzības pārvaldes un Ludzas novada pašvaldības sadarbības rezultātā izveidota jauna dabas taka 1,5 kilometru garumā par 2020. gada ģeovietu atzītajā dabas piemineklī “Rundānu Valna dūbe”
2020-05-21
Praktiskā treniņā apgūst Mežtakas marķēšanu
Siguldā vienas dienas praktiskajās mācībās tikās gartaku maršruta "Mežtaka" partneru pārstāvji, lai dabā apgūtu marķēšanas iemaņas un izprastu pareizu marķējuma izvietošanu.
2020-05-15
Drīzumā pabeigs DAP administratīvās ēkas Ļaudonā siltināšanu
Noslēgumam tuvojas Dabas aizsardzības pārvaldes administratīvās ēkas Ļaudonā siltināšana, darbus pabeigs jūnijā
2020-05-15
Starptautiskā projektā cīnīsies pret svešzemju sugu, īpaši Sosnovska latvāņa, izplatību Latvijā
Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar vēl sešiem partneriem iesaistījusies starptautiskā projektā, lai informētu sabiedrību par invazīvo svešzemju sugu ietekmi uz cilvēka veselību un aizsargājamām dzīvotnēm.
2020-05-14
Apmeklētājiem atkal būs pieejamas ierobežojumu dēļ slēgtās dabas takas un skatu torņi
Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt Covid-19 dēļ ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, Dabas aizsardzības pārvaldes apsaimniekotās dabas takas un skatu torņi sākot no šīs nedēļas nogales atkal būs pieejami apmeklētājiem.
2020-05-13
Valsts valodas dienā – dabas simboli dažādās izloksnēs
Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki ierunājuši dabas simbolu aprakstus dažādās izloksnēs
2020-05-07
Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori netālu no Dundagas konstatē nelegālu nēģu zvejniecību
Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori trešdien, apsekojot dabas liegumu “Pāces pļavas” Dundagas novadā, pieķēra maluzvejnieku, kurš nelikumīgi bija ieguvis vairāk nekā simts upes nēģus.
2020-05-03
Sveicam Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkos!
Sveicot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā, Dabas aizsardzības pārvalde skatu torņos visaā valstī izvietojusi Latvijas karogus.
2020-04-28
Novērojumi liecina – Latvijā savvaļā atgriežas lāči
Iedzīvotājiem biežāk dodoties atpūsties pie dabas, šopavasar tiek saņemts arvien vairāk ziņojumu par savvaļā manītiem brūnajiem lāčiem (Ursos arctos) un šī ir viena no liecībām, ka pēdējo gadu laikā ķepaiņu skaits Latvijā palielinājies.
2020-04-28
Slīteres Nacionālajā parkā izcēlās meža ugunsgrēks, degšanas platība - 1 hektārs
Slīteres Nacionālajā parkā pirmdien izcēlās meža ugunsgrēks, degšanas platība jau ierobežota. Lai gan mežs ugunsgrēka vietā vēl kādu laiku būs melns un izskatīsies visai bēdīgi, varam būt diezgan droši, ka daba ar ugunsgrēkiem un to sekām tiks galā.
2020-04-24
Ugunsnedrošajā periodā arī aizsargājamās dabas teritorijās jāievēro īpaša piesardzība
Dabas aizsardzības pārvalde iestājoties ugunsnedrošajam laika posmam, aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem rīkojoties ar uguni īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mežos.
2020-04-23
Mēneša laikā izmantota vien neliela daļa no zosu letālajai atbaidīšanai izsniegtajām atļaujām
Mēneša laikā, kopš izsniegtas pirmās atļaujas migrējošo putnu letālajai atbaidīšanai no sējumiem, izmantota tikai neliela daļa – pagaidām saņemta informācija par 38 nomedītām zosīm no kopējā 1000 putnu limita.
2020-04-21
Līgatnes dabas taku saimi papildina septiņi mežacūku sivēniņi
Lai gan pasaulē ierastā lietu kārtība šopavasar ir izjaukta, dabā viss notiek kā ierasti – pavasaris ir bērnu laiks. Un arī Līgatnes dabas takas nav izņēmums, jo aprīļa sākumā mežacūku ģimenē pasaulē nākuši septiņi strīpaini un ņipri sivēntiņi.
2020-04-20
Dabas aizsardzības pārvalde un Valsts vides dienests saskaņo priekšlikumus funkciju pārdalei
Izpildot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzdevumu, Dabas aizsardzības pārvalde ir izvērtējusi savas funkcijas un sagatavojusi priekšlikumus par funkciju pārdali starp Pārvaldi un Valsts vides dienestu.
2020-04-16
Ceļotāju dienām nacionālajos parkos – jauni datumi un formāts
Ņemot vērā Covid-19 izplatības apturēšanai noteiktos ierobežojumus jauni norises laiki un formāti šogad būs tradicionālajām un plaši apmeklētajām Ceļotāju dienām nacionālajos parkos un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā.
2020-04-14
Slīteres Nacionālajā parkā vietējo iedzīvotāju pieķer patvaļīgā koku ciršanā
Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektori pagājušajā nedēļā Slīteres Nacionālajā parkā pieķēra vietējo iedzīvotāju, kurš par spīti aizliegumam nacionālā parka teritorijā bija patvaļīgi nocirtis kokus.
2020-04-10
Priecīgas Lieldienas!
Lai Lieldienas atnes prieku par dabas atmodu un dod spēku jauniem darbiem!
2020-04-09
Dabas aizsardzības pārvalde aicina brīvdienās neizvēlēties pārslogotās dabas takas
Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu novērojumi liecina, ka pandēmijas un pašizolācijas laikā cilvēki arvien vairāk izvēlas laiku pavadīt dabā.
2020-04-09
Fiksēts pirmais gadījums, kad roņu mazulis dzimis Latvijas piekrastē
Lai gan pelēkā roņa mazuļi Baltijas jūrā lielākoties dzimst uz akmeņainām saliņām Igaunijas, Zviedrijas un Somijas piekrastē, aprīļa sākumā fiksēts, iespējams, pirmais gadījums, kad roņu mazulis nācis pasaulē Latvijas piekrastē.
2020-04-08
Dabas skaitīšana atklāj Latvijas dabas dārgumus
Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā iespēju iepazīties ar nozīmīgākajiem iepriekšējo trīs sezonu dabas skaitīšanas atradumiem.
2020-04-07
Par nomas maksas samazinājumu vai atbrīvojumu ārkārtas situācijas laikā
Ministru kabinets 2.aprīlī pieņēma lēmumu par gadījumiem, kādos uzņēmēju ārkārtas situācijas laikā var atbrīvot no nomas maksas, ja telpas uzņēmuma saimnieciskajai darbībai nomātas no publiskas personas vai tās kapitālsabiedrības.
2020-04-06
Zivju nārsta laikā Rāznas ezerā pastiprināta kontrole un arī videonovērošana
Lai pastiprinātu zivju resursu kontroli laikā, kad notiek līdaku un citu zivju pavasara nārsts, Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori strādā pastiprinātā režīmā, bet Rāznas ezerā efektīvākai kontrolei tiek izmantotas arī videonovērošanas kameras.
2020-04-03
Dabas aizsardzības pārvalde un VARAM pārrunā iestādes reorganizāciju
Pārvaldes vadība tikās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvēm, lai apspriestu reorganizācijas norisi un rastu kopsaucējus turpmākā procesa konstruktīvai tālākvirzībai.
2020-04-02
Projekta „LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” īstenošana noslēgusies
Projekta „LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” īstenošana noslēgusies. Izstrādātas rekomendācijas un Rīkkopa ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanai attīstības plānošanā.
2020-03-31
Sākas noslēdzošā dabas skaitīšanas sezona
Ir uzsākusies dabas skaitīšanas ceturtā, noslēdzošā sezona, kurā eksperti Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā līdz oktobrim apsekos dabas vērtības 78 novados.
2020-03-27
VARAM un padotības iestādes darbu nepārtrauktību nodrošina, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un tās padotības iestādēs, ievērojot ārkārtējo situāciju un ar to saistītos drošības pasākumus, darba procesu nepārtrauktība tiek nodrošināta, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas.
2020-03-26
Dabas takās aicina ievērot principu “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!”
Covid-19 pandēmijas laikā būtiski pieaudzis dabas taku un objektu apmeklētāju skaits. Diemžēl proporcionāli pieaudzis arī dabā atstāto atkritumu apjoms. Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu aizdomāties par sevis radīto ietekmi uz dabu.
2020-03-24
Migrējošo putnu atbaidīšanai no sējumiem šaušana nav vienīgā metode
Dabas aizsardzības pārvalde neplāno palielināt atļauju izsniegšanu putnu atbaidīšanai no sējumiem ar šaušanas metodi. Šī nav vienīgā iespēja sējumu pasargāšanai no migrējošajiem putniem.
2020-03-22
Nedēļas nogalē saņemti 200 zvani par roņu mazuļiem liedagā, palīdzība nepieciešama vien dažiem
Patlaban jūras piekrastē sastopams lielākais roņu mazuļu skaits pēdējos gados. Iedzīvotāji aktīvi vēršas Dabas aizsardzības pārvaldē ar lūgumu tos glābt un pārvietot, tādēļ atgādinām, ka ronēniem palīdzība lielākoties nemaz nav nepieciešama.
2020-03-18
Pandēmijas laikā atpūtai dabā jāizvēlas mazāk populāri apskates objekti
Fiziskās aktivitātes un pat vienkārša pastaiga dabā labvēlīgi ietekmē gan fizisko, gan garīgo veselību. Patlaban, kad globālās Covid-19 pandēmijas laikā ieteikts izvairīties no publisku vietu apmeklēšanas, iedzīvotāji dodas dabā.
2020-03-17
Zemnieku saimniecībām izsniedz atļaujas migrējošo zosu atbaidīšanai no sējumiem
Sākoties pavasarim Latvijā atgriežas gājputni un lauksaimniekiem arvien aktuālāks kļūst jautājums par sējumu pasargāšanu no migrējošajām zosīm. Dabas aizsardzības pārvalde šonedēļ sāk izsniegt atļaujas zemniekiem zosu atbaidīšanai ar šaušanas metodi.
2020-03-16
Roņu laiks klāt - vislabākā palīdzība ronēniem liedagā ir likt tos mierā
Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka baltajiem un pūkainajiem ronēniem, kas atkal sastopami mūsu jūras piekrastē, lielākoties glābšana nav nepieciešama un vislabākā palīdzība ir likt tos mierā un netuvoties.
2020-03-12
Pārvalde atceļ publiskos pasākumus un pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē
Dabas aizsardzības pārvalde no šī gada 13. marta līdz 14.aprīlim visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē un atceļ visus ieplānotos publiskos pasākumus.
2020-03-11
Seminārs tūrisma speciālistiem un uzņēmējiem par Gaujas Nacionālā parka aktualitātēm
Dabas aizsardzības pārvalde aicina tūrisma informācijas sniedzējus un gidus 27. martā piedalīties informatīvā seminārā par darbību Gaujas Nacionālajā parkā.
2020-03-10
Slīteres Nacionālajā parkā konstatētā kailcirte – policijas izmeklēšanā jau kopš 2006.gada
Dabas aizsardzības pārvalde šonedēļ saņēmusi iesniegumu saistībā ar Slīteres Nacionālajā parkā nelikumīgi nocirstiem kokiem.
2020-03-10
Mūžībā devies Gaujas Nacionālā parka pirmais vadītājs
Mūžības ceļos 7. martā devies mežzinātņu doktors, viens no Gaujas Nacionālā parka izveidotājiem un pirmais direktors Gunārs Skriba.
2020-03-09
Dabas skaitīšanā atklāj jaunas sugas, alas un pilskalnu
Dabas skaitīšanas trešās sezonas laikā ir aizpildīti 37 tūkstoši anketu par biotopiem, kurās fiksēti vairāk nekā 20 tūkstoši piezīmju par jauniem objektiem vai reto sugu jaunām atradnēm.
2020-03-09
Gaidāms seminārs par invazīvo svešzemju sugu apsaimniekošanu
Aizkraukles novada kultūras namā 31. martā notiks seminārs “Invazīvo svešzemju sugu klāsts Latvijā kļūst arvien plašāks: kā rīkoties?”, kuram pieteikties var ikviens interesents.
2020-03-03
Izzinošā pasākumā atzīmēs Līgatnes dabas taku 45. gadu jubileju
Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu interesentu sestdien, 7. martā doties uz Līgatnes dabas takām, kur īpašā pasākumā ar atraktīvām rotaļām un izzinošām darbnīcām atzīmēs 45 gadu jubileju kopš izveidotas dabas takas.
2020-03-02
Biotopa konstatēšana ir kompliments tā īpašniekam
Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotajā dabas skaitīšanā apkopota informācija par 2019. gadā konstatētajiem bioloģiski vērtīgajiem zālājiem, un izsūtītas vēstules īpašniekiem, kuru īpašumos konstatēti ES nozīmes aizsargājami zālāju biotopi.
2020-03-02
Ķemeru Nacionālajā parkā informēs par lūšu kā lielo plēsēju lomu dabā
Dabas aizsardzības pārvalde savvaļas sugu aizsardzības mēnesī aicina uz pasākumu “Lūsis un viņa plēsīgie draugi” Ķemeru Nacionālajā parkā – sestdien, 7. martā no plkst. 11.00 līdz 14.00 dabas izglītības centrā “Meža māja”.
2020-02-27
Kārsavā un Dagdā “Zaļajās pēcpusdienās” stāstīs par savvaļas sugu aizsardzību
Ar tikšanos Kārsavas pilsētas bibliotēkā 5.martā plkst.16.00. Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija aicina uz pasākumu “Savvaļas sugu aizsardzība. Kas jāzina, lai nekļūtu par kontrabandistu?”.
2020-02-24
Slīterē talkā sakops Dāvidpļavu un palīdzēs spīdīgajam praulgrauzim
Dabas aizsardzības pārvalde aicina piektdien, 28. februārī dabas draugus uz pasākumu iniciatīvas “Daru labu dabai” ietvaros, lai atbrīvotu Dāvidplavu Šlīterē no sakritušajiem kokiem.
2020-02-21
DAP administratīvajā ēkā Ļaudonā paaugstina energoefektivitāti
Ar ERAF atbalstu īstenota projekta ietvaros Pārvaldes administratīvajā ēkā Ļaudonā uzlabos energoefektivitāti
2020-02-13
Talkā Slīterē palīdzēs sakopt retai vabolei būtisku dzīvotni
Dabas aizsardzības pārvalde ceturtdien, 19. februārī Slīteres Nacionālajā parkā Sīkragā rīko biotopu kopšanas talku, lai palīdzētu ļoti retai vabolei, kam nepieciešami specifiski dzīves apstākļi.
2020-02-13
Apstiprināts sugas aizsardzības plāns sešām Latvijā ligzdojošām pūcēm
Izstrādāts sugas aizsardzības plāns sešām Latvijā regulāri ligzdojošām pūču sugām, kurā atrodama izsmeļoša informācija par sugu raksturojumu, izplatību un populāciju, apdraudētību, sugu līdzšinējiem pētījumiem un ieteikumiem.
2020-02-12
Stāstu pēcpusdienā Kandavā iepazīstinās ar gada dzīvnieku – bebru un gada putnu – zivju dzenīti
Turpinot atzīmēt februāri kā mitrājiem veltītu mēnesi, Dabas aizsardzības pārvalde otrdien, 18. februārī aicina uz neparastu un aizraujošu lekciju, lai iepazīstinātu ar diviem dzīvnieku valsts pārstāvjiem - veģetārieti un vegānu.
2020-02-11
Dabas aizsardzības pārvalde saņem pateicību par ieguldījumu aizsargājamo savvaļas sugu nelegālās aprites mazināšanā
Novērtējot ieguldījumu aizsargājamo savvaļas sugu nelegālās aprites mazināšanā, Dabas aizsardzības pārvaldes Savvaļas Sugu aizsardzības nodaļas vadītājam Jēkabam Dzenim pasniegts Pasaules Muitas organizācijas goda raksts.
2020-02-10
Mitrāju mēneša turpinājumā Latgalē notiks “Zaļās pēcpusdienas” un pārgājiens Stompaku purvā
Turpinot atzīmēt februāri kā mitrājiem veltītu mēnesi, Dabas aizsardzības pārvalde Latgales pusē aicina uz “Zaļo pēcpusdienu” sarunām par mitrāju nozīmi bioloģiskās daudzveidības veicināšanā un izzinošu pārgājienu Stompaku Purvā.
2020-02-03
Ķemeru Nacionālais parks aicina uz Mitrāju dienas talku zāļu purvā
Turpinot iniciatīvu “Daru labu dabai”, Ķemeru Nacionālais parks sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu sestdien, 8. februārī aicina dabas draugus atvēlēt laiku aktivitātēm dabā, iesaistoties talkā zāļu purvā pie Kaņiera ezera.
2020-01-30
PTAC apstiprina – uzņēmējs maldinājis sabiedrību par dabas skaitīšanas ietekmi uz mežsaimniecību
Dabas aizsardzības pārvalde saņēmusi Patērētāju tiesību aizsardzības centra atzinumu, ka mežsaimniecības uzņēmuma SIA “Stiga RM” reklāmas materiālos, kuros minēta dabas skaitīšana kā apdraudējums mežsaimnieciskajai darbībai, ir patērētāju maldināšana
2020-01-30
Mitrāju dienas pārgājienā Slīterē iepazīs mazās mežupītes
Godinot Pasaules mitrāju dienu, Dabas aizsardzības pārvalde 8. februārī aicina uz izzinošu pārgājienu pa Slīteres Nacionālā parka un dabas lieguma “Ances purvi un meži” robežupes krastiem pētnieka Viļņa Skujas pavadībā.
2020-01-29
Notiks sanāksmes par Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādi
Lai plānotu GNP attīstību un dabas vērtību saudzēšanu, Dabas aizsardzības pārvalde uzdevumā top Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāns.
2020-01-28
Pasaules mitrāju dienā aicina pārgājienā pa Ķemeru Nacionālā parka mitrājiem
Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Meža māja” sestdien, 1. februārī, atzīmējot Starptautisko Mitrāju dienu, aicina ikvienu interesentu doties tematiskā, izzinošā pārgājienā.
2020-01-27
Apmeklētājiem uz laiku slēgta Zvārtes ieža taka Gaujas Nacionālajā parkā
Bīstamo koku novākšanas un infrastruktūras labiekārtošanas laikā no otrdienas, 28. janvāra līdz pat marta vidum apmeklētājiem būs slēgta Zvārtes ieža dabas taka Gaujas Nacionālajā parkā.
2020-01-22
Ar balvas pasniegšanu sekmēs ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanu pašvaldību attīstības plānošanā
Ar ceļojošās balvas “Ekosistēmu pakalpojumi” pasniegšanu noslēgusies Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta LIFE Ekosistēmu pakalpojumi konference "Dabas vērtība – prakse un pieredze ekosistēmu pakalpojumu un to novērtējuma izmantošanā"
2020-01-20
Jaunie reindžeri Rāznas Nacionālajā parkā
2019. gada nogalē Rāznas Nacionālā parkā darbību uzsāka jauno reindžeru kustība.
2020-01-16
Līgatnes dabas takas nakts pārgājienos aicina iepazīt zvērus tumsā
Līgatnes dabas takas sestdien, 25. janvārī aicina zinātkāros un pēc piedzīvojumiem alkstošos dabas draugus uz nakts pārgājieniem, lai iepazītu zvēru noslēpumainās un neparastās aktivitātes tumsā.
2020-01-09
Zivju resursu kontrole Latgalē kļūst arvien mūsdienīgāka
Lai nodrošinātu efektīvu un mūsdienīgu zivju resursu kontroli Rāznas Nacionālajā parka kā arī Kurzemē, Dabas aizsardzības pārvalde papildinājusi inspektoriem pieejamo mūsdienīgas tehnikas klāstu.
2020-01-08
Niedru skulptūru festivāls notiks 8. februārī Randu pļavās, veiksmīgai norisei jāgaida sals
Dabas aizsardzības pārvaldes tradicionāli rīkotais niedru skulptūru festivāls šogad plānots 8. februārī ar norises vietu dabas liegumā “Randu pļavas” Salacgrīvas novadā, taču jāņem vērā, ka pasākuma veiksmīga norise atkarīga arī no laika apstākļiem.
2020-01-07
Līgatnes dabas takās atzīmēs lācenes Ilzītes 19 gadu jubileju
Uzņemot viesus un našķojoties ar īpašiem gardumiem, Līgatnes dabas taku lācenīte Ilzīte sestdien, 11. janvārī svinēs 19 gadu dzimšanas dienu un par godu šim notikumam dabas takās plānots īpašs svētku pasākums.
2020-01-07
Jaunie Reindžeri dara labu dabai un plāno 2020.gada aktivitātes
Aizvadītā gada izskaņā Gaujas un Ķemeru nacionālo parku Jaunie Reindžeri dāvināja labo darbu dabai – Ķemeru Nacionālajā parkā pie Kaņiera ezera palīdzot vertīgo biotopu uzturēšanā.


2020     2019     2018     2017     2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009