Ziņas

2020-09-18
Iegādātas modernas iekārtas putnu un sikspārņu monitoringa veikšanai
Dabas aizsardzības pārvalde ir iegādājusies modernas globālās navigācijas satelītu sistēmas iekārtas profesionālai datu ievākšanai, lai veiktu precīzu putnu monitoringu aizsargājamās dabas teritorijās.
2020-09-16
Īpašā pasākumā iepazīstinās ar Gada ģeovietu 2020 - Rundānu Valna dūbi.
Laikā, kad daļā Pasaules valstu tradicionāli atzīmē Ģeoloģiskā mantojuma dienu, aicinām uz Gada ģeovietai - 2020 veltītu izglītojošu pasākumu 26. septembrī, plkst. 12:00 - Rundānu Valna dūbē, Ludzas novadā.
2020-09-14
Karateru karatē – īpaša talka liegumā “Karateri” palīdzēs retajam smilšu krupim
Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts un Pasaules dabas fonds aicina dabas draugus veltīt savu laiku un darbu, lai 19. septembrī piedalītos Latvijā ļoti reta abinieka - smilšu krupja - biotopa atjaunošanā
2020-09-11
Velobraucienā uz Siksalu varēs atklāt Teiču purva burvību rudenī
Dabas aizsardzības pārvalde aicina aktīvos un zinātkāros dabas draugus 19. septembrī piedalīties velobraucienā uz Siksalu, kas ļaus iepazīt Teiču purva burvību rudenī un paviesoties rezervāta teritorijā, kas ikdienā apmeklētājiem ir maz pieejama.
2020-09-09
Gaujas Nacionālā parka Ceļotāju dienā – pārgājieni, piedzīvojumi, velobraucieni un aktivitātes dabā
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un uzņēmumiem sestdien, 19. septembrī aicina uz Gaujas Nacionālā parka Ceļotāju dienu, kas pārgājienos, velobraucienos un ekskursijās aicina iepazīt GNP dabu un kultūrvēsturi.
2020-09-08
Dzērveņu lasīšanai Teiču purvā jāsaņem atļauja, citviet jāievēro vispārējie nosacījumi
Lai lasītu dzērvenes Teiču dabas rezervātā, kur citkārt cilvēki nevar atrasties, vietējo pašvaldību iedzīvotāji var saņemt Dabas aizsardzības pārvaldes atļaujas, savukārt citās teritorijās, dodoties ogot un sēņot, jāievēro vispārējie nosacījumi.
2020-09-07
Nāks klajā grāmata par putnu vērošanu Slīteres Nacionālajā parkā
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar ornitologu Ruslanu Matrozi ir izdevusi grāmatu “Putnu vērošana Slīteres Nacionālajā parkā” un aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem sestdien, 12.septembrī pie Šlīteres bākas Dundagas novadā.
2020-09-04
Vidzemē apzināti iznīcinātas divas mazā ērgļa ligzdas
Dabas aizsardzības pārvalde ir konstatējusi mežsaimnieciskās darbības veikšanu mikroliegumos periodā, kad to darīt ir aizliegts, turklāt divos gadījumos izpostītas arī īpaši aizsargājamā putna – mazā ērgļa – ligzdas.
2020-08-20
Dabas aizsardzības plāni atklāj teritoriju unikalitāti un dod iespēju domāt tālredzīgi
Lai sabalansētu dabas aizsardzības un saimnieciskās intereses, kā arī risinātu dažādas problēmsituācijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, dabas skaitīšanas ietvaros tiek izstrādāti dabas aizsardzības plāni 25 šādām teritorijām.
2020-08-20
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ceļotāju dienās varēs doties velobraucienos un iepazīt reģiona kultūrvēsturi
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar vietējām pašvaldībām sestdien, 22. augustā aicina uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienu, kuras laikā varēs doties velobraucienos, pārgājienos un dažādos pasākumos iepazīt reģiona kultūrvēsturi.