Ziņas

2020-01-29
Notiks sanāksmes par Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādi
Lai plānotu GNP attīstību un dabas vērtību saudzēšanu, Dabas aizsardzības pārvalde uzdevumā top Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāns.
2020-01-28
Starptautiskajā Mitrāju dienā aicina pārgājienā pa Ķemeru Nacionālā parka mitrājiem
Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs “Meža māja” sestdien, 1. februārī, atzīmējot Starptautisko Mitrāju dienu, aicina ikvienu interesentu doties tematiskā, izzinošā pārgājienā.
2020-01-27
Apmeklētājiem uz laiku slēgta Zvārtes ieža taka Gaujas Nacionālajā parkā
Bīstamo koku novākšanas un infrastruktūras labiekārtošanas laikā no otrdienas, 28. janvāra līdz pat marta vidum apmeklētājiem būs slēgta Zvārtes ieža dabas taka Gaujas Nacionālajā parkā.
2020-01-22
Ar balvas pasniegšanu sekmēs ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanu pašvaldību attīstības plānošanā
Ar ceļojošās balvas “Ekosistēmu pakalpojumi” pasniegšanu noslēgusies Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta LIFE Ekosistēmu pakalpojumi konference "Dabas vērtība – prakse un pieredze ekosistēmu pakalpojumu un to novērtējuma izmantošanā"
2020-01-20
Jaunie reindžeri Rāznas Nacionālajā parkā
2019. gada nogalē Rāznas Nacionālā parkā darbību uzsāka jauno reindžeru kustība.
2020-01-16
Līgatnes dabas takas nakts pārgājienos aicina iepazīt zvērus tumsā
Līgatnes dabas takas sestdien, 25. janvārī aicina zinātkāros un pēc piedzīvojumiem alkstošos dabas draugus uz nakts pārgājieniem, lai iepazītu zvēru noslēpumainās un neparastās aktivitātes tumsā.
2020-01-09
Zivju resursu kontrole Latgalē kļūst arvien mūsdienīgāka
Lai nodrošinātu efektīvu un mūsdienīgu zivju resursu kontroli Rāznas Nacionālajā parka kā arī Kurzemē, Dabas aizsardzības pārvalde papildinājusi inspektoriem pieejamo mūsdienīgas tehnikas klāstu.
2020-01-08
Niedru skulptūru festivāls notiks 8. februārī Randu pļavās, veiksmīgai norisei jāgaida sals
Dabas aizsardzības pārvaldes tradicionāli rīkotais niedru skulptūru festivāls šogad plānots 8. februārī ar norises vietu dabas liegumā “Randu pļavas” Salacgrīvas novadā, taču jāņem vērā, ka pasākuma veiksmīga norise atkarīga arī no laika apstākļiem.
2020-01-07
Līgatnes dabas takās atzīmēs lācenes Ilzītes 19 gadu jubileju
Uzņemot viesus un našķojoties ar īpašiem gardumiem, Līgatnes dabas taku lācenīte Ilzīte sestdien, 11. janvārī svinēs 19 gadu dzimšanas dienu un par godu šim notikumam dabas takās plānots īpašs svētku pasākums.
2020-01-07
Jaunie Reindžeri dara labu dabai un plāno 2020.gada aktivitātes
Aizvadītā gada izskaņā Gaujas un Ķemeru nacionālo parku Jaunie Reindžeri dāvināja labo darbu dabai – Ķemeru Nacionālajā parkā pie Kaņiera ezera palīdzot vertīgo biotopu uzturēšanā.