Ziņas

2019-10-09
Dabas parkā “Laukezers” Krustpils novadā palīdzēs no apauguma attīrīt pārejas purvu
Dabas aizsardzības pārvalde un Krustpils novada pašvaldība trešdien, 16. oktobrī aicina uz talku dabas parkā “Laukezers”, kur plānots no krūmiem un niedrēm atbrīvot Eiropas nozīmes aizsargājamo biotopu – pārejas purvu Ildzenieku ezera tuvumā.
2019-10-03
Līgatnes dabas takās ieejas biļetes turpmāk varēs iegādāties arī tiešsaistē
Ejot līdzi laikam un padarot Līgatnes dabas taku apciemošanu ērtāku, turpmāk ieejas biļetes dabas takās būs iespējams iegadāties arī tiešsaistē, tādējādi samazinot laiku, kas tiek pavadīts gaidot rindā ieejas biļetes iegādei.
2019-10-03
Ķemeru Nacionālajā parkā putnu dienās aicina vērot rudens migrāciju
Dabas aizsardzības pārvalde šajā nedēļas nogalē - 5. un 6. oktobrī - aicina dabas draugus uz Ķemeru Nacionālo parku, kur vairākos pasākumos Eiropas putnu vērošanas dienu ietvaros varēs būt klāt putnu rudens migrācijā.
2019-10-03
Vandaļu postījumu dēļ slēgta pastaigu laipa Liepājas ezerā
Vandaļu nodarīto postījumu dēļ Dabas aizsardzības pārvalde uz laiku ir slēgusi dabas liegumā “Liepājas ezers” izveidoto pastaigu laipu pie putnu vērošanas torņa.
2019-10-02
Dabā ar izpratni – Eiropas nacionālo parku pārstāvji Latvijā spriež par dabas sasaisti ar kultūru, veselību un uzņēmējdarbību
Noslēdzies līdz šim lielākais Latvijā notikušais starptautiskais forums, kas veltīts dabas aizsardzības jomai – Europarc2019 konferencē vairāk nekā 350 nozares eksperti no visas Eiropas diskutēja par dabas sasaisti ar kultūru, sabiedrības veselību.
2019-10-02
EUROPARC2019 Konference - dabā ar izpratni, daba ikvienā dzīves aspektā
Daba kā iedvesmas avots mākslā un mūzikā, dabas nozīme veselības veicināšanā, dabas vērtības kā biznesa pamatkapitāls – tik daudz un dažādas tēmas izskanēja no 24. līdz 27. septembrim notikušajā EUROPARC ikgadējā konferencē.
2019-09-23
Ziņojums: biotopu un sugu aizsardzības stāvoklis Latvijā būtiski nav uzlabojies
Eiropas Savienības nozīmes dzīvotņu un sugu aizsardzības stāvoklī Latvijā vērojami nelieli uzlabojumi, taču tie joprojām nav pietiekami, lai situāciju vērtētu optimistiski.
2019-09-23
Vairāk nekā 350 dabas aizsardzības profesionāļu no 38 valstīm tiksies Eiropas nacionālo parku konferencē Latvijā
Dabas aizsardzības pārvalde un Ķemeru Nacionālais parks šonedēļ no 24. līdz 27. septembrim Jūrmalā uzņems Eiropas nacionālo parku apvienības “EUROPARC Federation” ikgadējo konferenci.
2019-09-20
Talkā sakopj un no sakritušajiem kokiem atbrīvo Iecavas upi
Dabas aizsardzības pārvaldes iniciatīvas “Daru labu dabai” ietvaros šonedēļ talkā pulcējās Iecavas novada pašvaldības pārstāvji, vietējie uzņēmēji un aktīvie iedzīvotāji, lai kopīgā darbā atbrīvotu Iecavas upes plūdumu no tajā sakritušajiem kokiem.
2019-09-19
Energoefektivitātes projekts Ļaudonā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Dabas aizsardzības pārvalde noslēgusi vienošanos par ERAF projekta īstenošanu energoefektivitātes paaugstināšanai Pārvaldes Ļaudonas birojā.