26 semināra dalībnieki pieredzējušu vides gidu pavadībā mācījās veidot mācību ekskursijas un nodarbības dabā un iepazinās ar projekta „Atpakaļ dabā” ietvaros izveidotajām mitrāju iepazīšanas programmām un citiem metodiskajiem materiāliem.

 

Projekta vadītāja Sintija Kordule atzīst, ka ir priecīga par skolotāju lielo atsaucību un ieinteresētību līdzdarbojoties semināra aktivitātēs.
„Ceram, ka semināra laikā iesāktā sadarbība ar skolotājiem palīdzēs veidot veiksmīgu ĶNP administrācijas dialogu ar reģiona skolām. Apmācot skolotājus sagaidām, ka tie turpmāk varēs darboties patstāvīgi un kļūt par ĶNP „vēstniekiem” savās skolās.”

 

Semināra pirmajā dienā vides gides Anita Laime un Ināra Cukura stāstīja par vides interpretācijas pamatprincipiem, sniedza ieteikumus āra nodarbību veidošanā, iepazīstināja ar sajūtu metodēm un spēļu un pētniecisko nodarbību veidošanu.

 

Turpinājumā, otrajā seminārā dienā, notika putnu vērošanas ekskursija uz Kaņiera ezera putnu torni, kā arī iepazīšanās ar projekta „Atpakaļ pie dabas” ietvaros izstrādātajiem materiāliem – augu un dzīvnieku noteicēju „Izzināsim dumbrāju”, pasaku grāmatu „Kalli un Modra piedzīvojumi mitrājos” un spēli „Purva laipas atklājējs”. Skolotāji arī saņēma ieteikumus āra nodarbību veidošanai purvā, piekrastē un mitrajos mežos – nodarbību aprakstus un darba lapas trīs dažādiem zināšanu līmeņiem.

 

Seminārs notika Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Atpakaļ pie dabas“ ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt mitrāju saglabāšanu, iesaistot un izglītojot sabiedrību. Projektu daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Ķemeru nacionālā parka administrācija ir viens no projekta partneriem Latvijā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Projekta „Atpakaļ pie dabas” pārstāve

Ilze Ķuze