Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienas 2022

Apciemo Ķemeru Nacionālo parku

1. oktobris

ikona putnu vērošana

11.00–16.00 putnu vērošana Dunduru pļavu tornī kopā ar Latvijas Dabas muzeja ornitologu Dmitriju Boiko.

 • Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, ierašanās sev vēlamā laikā visa perioda garumā. 
 • Atrašanās vieta.

ikona pārgājiens

11.0015.00 pārgājiens “Mūsdienu Barona ceļš” Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) kopā ar projekta “101 daina” idejas autoru un galveno īstenotāju Jāni Dambīti.
Tā būs iespēja mērot daļu no ~ 800 km garā, 2020. gada augustā atklātā kultūrvēsturiskā maršruta “Mūsdienu Barona ceļš”. Pārgājiena garums ~ 10 km, pa ĶNP dienvidu daļu no Kaļķa apkārtnes līdz Džūkstes pasaku muzejam Lanceniekos, gar Ķemeru Nacionālā parka rezervāta zonas robežu. Tā laikā iecerēts mēģināt sajusties kā “mūsdienu Baroniem”, kājām mērojot ceļu cauri dzimtenes ārēm, uzzinot un atklājot daudz jauna gan par dabas, gan kultūrvēstures vērtībām. Pa ceļam plānotas pieturas gan apkārtējo dabas vērtību izziņai un putnu vērošanai kopā ar speciālistu, gan arī kopīgai dziedāšanai/dainošanai.


ikona putnu vērošana

18.30–20.30 pabas skaņu vakars Dunduru pļavu tornī  kopā ar biologu Viesturu Vintuli.
Iespēja sagaidīt tumsas iestāšanos dabā un uzzināt vairāk gan par apkārtnē redzamajiem un dzirdamajiem putniem (labvēlīgu apstākļu gadījumā būs iespēja vērot arī zosu došanos uz nakšņošanas vietām Lielajā Ķemeru tīrelī), gan arī par citiem dzīvniekiem, kuri apmetušies uz dzīvi Dunduru pļavās.

ikona apskates objekts

10.00–16.00 iespēja maziem un lieliem iepazīt muzeja ekspozīciju, kā arī izspēlēt spēles un uzdevumus par putniem latviešu tautasdziesmās muzeja pagalmā.

 • Ieeja ar muzeja biļeti.

ikona putnu vērošana

11.00–16.00 izzinošas nodarbes Mobilajā dabas klasē, iepazīstot putnus un to dzīvesveidu.


ikona ēdiens

15.00 grūbu zupa Džūkstes pasaku muzeja gaumē.


ikona apskates objekts

16.00 pasākums “101 daina” kopā ar projekta idejas autoru un galveno īstenotāju Jāni Dambīti.
Šī būs iespēja pabūt dziesmotā, sirsnīgā atmosfērā kopā ar latvju dainām vietā, kur savulaik strādājis otrs zināmākais latviešu mutvārdu daiļrades apkopotājs, par latviešu pasaku tēvu dēvētais Ansis Lerhis Puškaitis.
Doma par dainu daudzināšanu mūsdienīgā veidā jeb "atkaliedzīvināšanu" Jānim radusies 2011. gadā, veidojot dāvanu, - albumu par Latviju viņa svētībai Dalailamam, kā arī redzot, cik labi mūsu visu aktīvajā ikdienā dzīvo latviskās spēka zīmes - Jumītis, Māras zīme, Saules krusts, Ugunskrusts, Austras koks u.c. - tās visas redzamas kā dizaina elementi uz dažādiem mūsdienu priekšmetiem un stila lietām. Arī dainām arvien vairāk jāatdzimst mūsdienu sadzīvē. No mutes mutē tautasdziesmas ceļoja pirms gadu simtiem, no mutes mutē tās jādaudzina arī tagad, to varam darīt arī veiksmīgi pielietojot mūsdienu tehnoloģijas! Jānis aicina atrast savu vismīļāko četrrindīti, kā arī katram izveidot savu Dainu izlasi.

 • Ieeja ar muzeja biļeti, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.  

ikona pārgājiens

10.30 ekskursija “Pārsteidzošā sēņu pasaule Ķemeru kūrortā” kopā ar Latvijas Dabas muzeja sēņu eksperti Initu Dānieli.


ikona pārgājiens

11.00; 13.00 un 15.00 iespēja iepazīt atjaunoto Ķemeru kūrorta parku gida vadībā, uzzinot vairāk par kūrorta vēstures līkločiem.

 • Cena 5 eiro pieaugušajiem, 3 eiro skolēniem, studentiem, senioriem. Bērniem līdz 12 g vecumam bez maksas.
 • Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 29126551.

 

Restorāna “Neptūns” īpašais Ceļotāju dienas piedāvājums – sildoša, vegāniska rudens dārzeņu zupa.

ikona pārgājiens

10.40 pārgājiens “Zaļā purva atdzimšana”.
Garums ~ 12 km, no Smārdes apkārtnes cauri Zaļajam purvam uz Zaļo kāpu līdz Ķemeriem. Paaugstinātas grūtību pakāpes pārgājiens, obligāti nepieciešami gumijas zābaki! Galvenais apskates objekts - augstā purva atjaunošanas darbu vieta Zaļajā purvā (video par veiktajiem darbiem).


ikona pārgājiens

9.00 –18.00 jauns piedāvājums – “Baskāju taka vēsām dienām” – atpūtas bāzē “Valguma Pasaule”.

 

ikona apskates objekts

11.00–16.00 Iespēja iepazīt muzeja ekspozīcijas, uzzinot vairāk par piekrastes ciematu vēsturi, zvejnieku dzīvesveidu un interesantiem apskates objektiem tuvējā apkārtnē.

2. oktobris

ikona putnu vērošana

10.00–14.00 putnu vērošana Kaņiera ezera putnu tornī kopā ar biologu Viesturu Vintuli.

 •  Atrašanās vieta
 • Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, ierašanās sev vēlamā laikā visa perioda garumā.   
ikona pārgājiens

11.30 pārgājiens “Akmeņu stāsti”
Iespēja apskatīt vēsturisko Kurzemes hercogistes un Vidzemes guberņas robežakmeni, pabūt pie dolomītu ieguves karjera, kurā šobrīd notiek dabiskošanās (applūšanas) procesi, kā arī, protams, iepazīt citas dabas un kultūrvēstures vērtības nostāk no ierastajām tūristu takām.

 • Kopējais garums ap 15 km, obligāta iepriekšēja pieteikšanās.
 • Pārvietošanās pārsvarā pa meža ceļiem, stigām, dažviet dabisku apvidu (mežu, dolomīta karjeru).
 • Iepriekšēja pieteikšanās.
ikona pārgājiens

12.00–15.00 izkrāso Raganu purvu!
Iespēja doties purvā “pa īstam” kopā ar ekspertiem, iesaistoties purva atjaunošanas darbos - veicot atstājamo purva priedīšu iezīmēšanu jeb marķēšanu. Viss nepieciešamais darbam – cimdi, krāsu baloniņi – tiks nodrošināti uz vietas. Pēc krietna darba – spēcinoša talkas zupa, pie viena iepazīstot arī tuvējos kaimiņus – atpūtas vietu “Pļavā pie Dāres”.  Tās saimnieki aktīvi iesaistījušies bioloģisko pļavu apsaimniekošanā un piedāvā iegādāties arī no tām turpat uz vietas pašu ražoto produkciju.

ikona pārgājiens

12.00 – 14.00 Ķemeru Nacionālais parks jauniešu acīm – iepazīsti Ķemerus kopā ar Ķemeru Nacionālā parka Jaunajiem reindžeriem!

 

ikona ēdiens

Restorāna “Neptūns” īpašais Ceļotāju dienas piedāvājums – sildoša, vegāniska rudens dārzeņu zupa.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un pašvaldībām.