Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Pasaules dabas fondu īsteno informatīvo kampaņu ar, mūsuprāt, ambiciozu mērķi. Proti, mainīt sabiedrības ieradumus, dodoties atpūsties dabā. Kampaņas moto ir “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes”.
 
Ar šo saukli mēs mudinām cilvēkus aizdomāties par saviem ieradumiem un mainīt tos:

Maisiņš


pievērst uzmanību līdzi ņemamo produktu iepakojumiem,
 

Soma ikona


nenest līdzi neko lieku, lai nerastos vēlme no tā pusceļā atbrīvoties,
 

Cilvēks ar maisu


nemeklēt mazās atkritumu urnas pārgājienu maršrutos mežā, purvā vai citviet dabas objektos, bet gan nest tukšos iepakojumus sev līdzi un izmest tos lielajās atkritumu tvertnēs, piemēram, stāvlaukumos.

Kāpēc tas ir tik svarīgi?

Mašīna


Mazo urnu apsaimniekošana prasa gana lielus finanšu resursus gan Pārvaldei, gan pašvaldībām, gan zemju īpašniekiem. Pārvalde vien ik gadu mazo urnu apsaimniekošanai tērē vairākus desmitus tūkstošu euro, ko varētu ieguldīt, piemēram, jaunas infrastruktūras izveidē.

Cilvēks briesmās


Atkritumu apsaimniekošana dabas objektos un dabas takās ir ļoti sarežģīta apgrūtinātās piekļuves dēļ.
 

Putns un miskaste


Bieži vien urnu saturu putni un dzīvnieki iznēsā pa apkārtni.
 

Zivs pudelē


Mums šķietami nevainīgie iepakojumi var kļūt par nāves slazdiem rāpuļiem, putniem un dzīvniekiem.
 

Lai atgādinātu ikvienam šo pavisam vienkāršo principu – ko atnesi, to aiznes! – dabas objektos un takās īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās tiek izvietotas 2000 informatīvās zīmes ar āpša attēlu un aicinājumu apdomīgai un atbildīgai rīcībai.
 
Kopā mēs varam rūpēties par tīru vidi, kas rada prieku mums pašiem un novērš apdraudējumu mežu, pļavu, purvu un ūdeņu iemītniekiem! Tāpēc aicinām ikvienu pašvaldību, uzņēmumu un organizāciju iesaistīties informatīvajā kampaņā, izvietojot vienoto informatīvo zīmi arī savās teritorijās.

Informatīvā zīme lejuplādei:


 

 


Animācijas filma

infografika-atnes-aiznes-2020.jpg
Infografika "Ko atnesi, to aiznes" - LV valodā