Projekts "Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts "Mežtaka" ("The Forest Trail")"

Dzeltena mežtaka

MEŽTAKA tevi izved no pilsētas steigas tur, kur ir miers. Kur vari pabūt vienatnē ar sevi, ieelpojot priežu sila veldzējošo gaisu, atlaisties saules sasildītās sūnās un neko nedomāt. Mežtakā vari doties ar sēņu grozu vai savu putnu vērotāja pierakstu kladi. Vari sastapt sev līdzīgos – ar mugursomu plecos un karti rokā, izaicinot savus spēkus stāvās gravu nogāžu takās. Uzkāpjot skatu tornī, tu dažkārt redzēsi tikai lielu meža zaļumu līdz pat apvārsnim, taču zini – Mežtaka ir tur, tā droši tevi izvedīs cauri mežam, pa lauku ceļiem cauri maziem ciemiem, brīžiem iegriežoties arī pilsētās.

MEŽTAKA ir garās distances pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai cauri abu valstu mežainākajām teritorijām un trīs nacionālajiem parkiem. Nonākot Igaunijā, Mežtaku atpazīsi kā Metsa Matkarada. Mežtakai nav brīvdienu – tā vienmēr gaida savus gājējus.

Mežtaka ir sadalīta 50 vienas vai divu dienu pārgājiena posmos, kur katrs posms ir ~ 20 km garš. Dažādiem maršruta posmiem ir atšķirīgas grūtības pakāpes, tādēļ katrs var izvēlēties sev piemērotāko.

MEŽTAKA plānota kā starptautiskā Eiropas garo distanču pārgājienu maršruta E11 daļa.

MEŽTAKAS materiāli:

  • Info lapa  EE  EN  LV
  • Mežtakas brošūra ar karti EE  EN  DE  LV  RU
  • video klips
Eiropas savienība
Interreg

Mežtaka tiek veidota projekta Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka” (CB779) ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas Interreg atbalstu.
Šī publikācija atspoguļo tikai autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.