Datums 2.–3. oktobris, 2021
Laiks9.00–20.00
Vieta Ķemeru Nacionālais parks, Ķemeru Nacionālais parks
ĶNP Ceļotāju dienas 2021

Oktobra pirmajā nedēļas nogalē jau 10. reizi Ķemeru Nacionālais parks aicina apmeklētājus izbaudīt ikgadējās Ceļotāju dienas.

2. OKTOBRA PROGRAMMA

(Maksas pasākums) Kurzemes pievārtes mājas kafejnīcu dienu norise – iepazīsti Ķemeru Nacionālā parka garšu daudzveidību!

12.00 – 17.00 Valguma Pasaule “Baskājis” – āra kafejnīca pie Baskāju takas

12.00; 15.00; 18.00 Smārde, “Grieķijas garša tepat Latvijā” - tradicionālie Grieķijas ēdieni un gardumi

12.00 – 20.00 Jaunķemeri, restorāns “Neptūns” - “Jūrmalas laika mašīna”

13.00 – 18.00 Antiņciems, „Pļavā pie Dāres” - „Siena talkas cienasti, savvaļas augu uzkodas un cigoriņu kafija”

Mājas kafejnīcu dienu pasākumi šajās dienās notiek arī ārpus Ķemeru Nacionālā parka apkaimes – plašāka informācija >>

(Maksas pasākums) 9.00 Putnu vērošanas ekskursija ar laivām Kaņiera ezerā ornitologa Dmitrija Boiko vadībā sadarbībā ar MammaDaba
Dalība pasākumā ar Kaņiera laivu bāzes laivām par īpašo Ceļotāju dienas cenu – 4 EUR “mednieku” jeb mazā laiva (līdz 2 cilv.), 5 EUR lielā laiva (līdz 4 cilv.). Pasākuma norise saskaņota ar starppilsētu autobusu kursēšanas laikiem. Dalībnieku skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>.

Pasākumu ērti apvienot ar Lapmežciema muzeja un āra foto izstādes “Zvejnieku ciemu senais stāsts” apmeklējumu (skat. sadaļu “Amatnieku tirdziņš, tradīcijas, kultūrvēsture”), kā arī ar Mājas kafejnīcu dienām Antiņciemā,„Pļavā pie Dāres”.

12.00 – 16.00 Dunduru pļavās, “Kurgāna” skatu platformā (precīza atrašanās kartē >>) 
Skatu platformā uzturēsies Ķemeru Nacionālā parka fonda speciālists, kurš pastāstīs vairāk gan par apkārtnē redzamajiem putniem, gan arī par dabisko ganību iemītniekiem – savvaļas zirgiem un govīm, kā arī citiem dzīvniekiem, kuri te apmetušies uz pastāvīgu dzīvi.

Ģimenēm ar bērniem iesakām šo aktivitāti apvienot ar Džūkstes pasaku muzeja apmeklējumu (skat. sadaļu “Ģimenēm ar bērniem).

(Maksas pasākums) 10.00 – 17.00 Džūkstes pasaku muzejā – brīvdabas ekspozīcija “Pa Pasaku tēva pēdām”, orientēšanās spēle “Pa Pasaku tēva pēdām”, Ekspozīcija “A. Lerhis-Puškaitis un pasakas”, Izstāde “Lāča bērni”.
Ieeja ar muzeja biļeti. (Skolēniem, studentiem, pensionāriem invalīdiem 1,00 EUR, pieaugušajiem 1,50 EUR). Aktivitāti ērti apvienot ar putnu un citu dzīvnieku vērošanu Dunduru pļavās no 12.00 – 16.00 (skat. sadaļu “Eiropas putnu vērošanas dienas”)

10.30 – 16.00 Velo pārgājiens Ķemeri – Antiņciems – Lapmežciems – Jaunķemeri – Ķemeri. Pārgājiena norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

Galvenie pieturas punkti:

 • Sēra dīķu laipa
 • Mājas kafejnīca „Pļavā pie Dāres” Antiņciemā
 • Putnu vērošana Kaņiera ezera laivu bāzē kopā ar ornitologu Dmitriju Boiko
 • Lapmežciema muzejs
 • Āra foto izstāde “Zvejnieku ciemu senais stāsts” atjaunotajā Lapmežciema parkā
 • Senā tramvaja stāsti restorānā “Neptūns” Jaunķemeros

Maršruta kopējais garums ir ap 25 km, brauciena temps plānots nesteidzīgs, ar daudziem pieturas punktiem un apskates objektiem, nodrošinot iespēju piedalīties vairākās Ceļotāju dienas aktivitātēs. Līdz ar to, brauciens būs piemērots arī ne tik pieredzējušiem velobraucējiem.

10.30 – 18.00 Bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde dabas izglītības centrā “Meža māja” Ķemeros

10.00 Zaļā sporta zāle – daru labu dabai, daru labu veselībai! Aktīva rīta rosme kopā ar kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” veselības speciālistiem un Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertiem, piedaloties talkā cīņai ar invazīvo sugu – krokaino rozi – Jaunķemeru kāpās.
Dalībnieku skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>.

Pēc aktivitātes iesakām apmeklēt Mājas kafejnīcu dienas, amatnieku tirdziņu un citas norises pie restorāna “Neptūns” Jaunķemeros (skat. sadaļu “Amatnieku tirdziņš, tradīcijas, kultūrvēsture”).

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros – iespēja ko vairāk uzzināt par Ķemeru ielu dzelzceļu – tramvaju, pavadot dienu senā tramvaja galapunktā pie restorāna “Neptūns” Jaunķemeros.

12.00 – 18.00

 • (Maksas pasākumus) Ķemeru Nacionālā parka amatnieku tirdziņš (rokdarbi, rotas, pinumi, bioloģiskie produkti un kosmētika utt..)
 • Foto objekts “Brauciens senajā tramvajā”
 • Foto siena “Jaunķemeri” – iespēja vairāk uzzināt par Jaunķemeru veidošanās vēsturi un senā tramvaja maršrutu

12.00, 13.00 un 14.00 Stāstījums un foto ekspozīcijas apmeklējums par tramvaja vēsturi.
Obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>

(Maksas pasākums) 12.00 – 20.00 Mājas kafejnīcu dienu norise >>
Pasākumu ērti apvienot ar “Zaļās sporta zāles” apmeklējumu plkst. 10.00 Jaunķemeros (skat. sadaļu “Veselībai – zaļā sporta zāle”).

11.00 - 16.00 Iespēja paviesoties Lapmežciema muzejā.

Visas dienas garumā – āra foto izstāde “Zvejnieku ciemu senais stāsts” atjaunotajā Lapmežciema parkā.

10.30 Ekskursija “Pārsteidzošā sēņu pasaule Ķemeru kūrortā” kopā ar Latvijas Dabas muzeja sēņu eksperti Initu Dānieli.
Ekskursijas norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

10.30 – 16.00 Velo pārgājiens Ķemeri – Antiņciems – Lapmežciems – Jaunķemeri – Ķemeri.
Pārgājiena norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

Galvenie pieturas punkti:

 • Sēra dīķu laipa
 • Mājas kafejnīca „Pļavā pie Dāres” Antiņciemā
 • Putnu vērošana Kaņiera ezera laivu bāzē kopā ar ornitologu Dmitriju Boiko
 • Lapmežciema muzejs
 • Āra foto izstāde “Zvejnieku ciemu senais stāsts” atjaunotajā Lapmežciema parkā
 • Senā tramvaja stāsti restorānā “Neptūns” Jaunķemeros

Maršruta kopējais garums ap 25 km; pārvietošanās plānota nesteidzīgā tempā ar daudziem pieturas punktiem un apskates objektiem, dodot iespēju piedalīties vairākās Ceļotāju dienu norisēs.

12.00 – 18.00 Pārgājiena maršruta “Gausā jūdze- Laupītāju ceļš” atklāšana ar teatrālu pop-up aktivitāti- laupītāju uzbrukumu, kā senos laikos, kas siros meža pagriezienā pie 13. noejas (trepēm) uz jūru. Vairāk par maršrutu >>

13.00 – 14.00 Ekskursija “Raganu purva noslēpumi”. Iespēja kopā ar dabas ekspertiem vairāk uzzināt par sēra minerālūdeņu izplūdes vietām Raganu purvā, kā arī paveiktajiem un plānotajiem darbiem purva atjaunošanā.
Dalībnieku skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās >> . Tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam. Pasākumu ērti apvienot ar Mājas kafejnīcu dienām Antiņciemā, „Pļavā pie Dāres”

(Maksas pasākums) 17.00 Brīvdabas koncerts laivās “Melnezera skaņas”.
Par mūziku rūpēsies grupas Resnie Putni īpašais akustiskais sastāvs Roberta Gobziņa vadībā - Lauris Amantovs ar akordeonu un trompeti, Marko Ojala ar bajānu un ģitāru, un Francis Upaciers ar sintezatoru. Šoreiz galvenais muzikālais akcents būs īpašā ezera noskaņa, nevis humors. Protams arī pa kādam smaidam neizpaliks.
Plašāka informācija (tostarp, par dalības maksu) un pieteikšanās koncerta apmeklējumam >>

3. OKTOBRA PROGRAMMA

(Maksas pasākums) Kurzemes pievārtes mājas kafejnīcu dienu norise – iepazīsti Ķemeru Nacionālā parka garšu daudzveidību!

11.00; 14.00; 17.00 Smārde, “Grieķijas garša tepat Latvijā” - Tradicionālie Grieķijas ēdieni un gardumi

12.00 – 16.00 Valguma Pasaule “Baskājis” – āra kafejnīca pie Baskāju takas

12.00 – 16.00 Antiņciems, „Pļavā pie Dāres” - „Siena talkas cienasti, savvaļas augu uzkodas un cigoriņu kafija”

Mājas kafejnīcu dienu pasākumi šajās dienās notiek arī ārpus Ķemeru Nacionālā parka apkaimes – plašāka informācija >>

(Maksas pasākums) 9.00 Putnu vērošanas ekskursija ar laivām Kaņiera ezerā ornitologa Dmitrija Boiko vadībā sadarbībā ar MammaDaba.
Dalība pasākumā ar Kaņiera laivu bāzes laivām par īpašo Ceļotāju dienas cenu – 4 EUR “mednieku” jeb mazā laiva (līdz 2 cilv.), 5 EUR lielā laiva (līdz 4 cilv.). Pasākuma norise saskaņota ar starppilsētu autobusu kursēšanas laikiem. Dalībnieku skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>
Pasākumu ērti apvienot ar Lapmežciema muzeja un āra foto izstādes “Zvejnieku ciemu senais stāsts” apmeklējumu (skat. sadaļu “Kultūrvēsture”); kā arī ar Mājas kafejnīcu dienām Antiņciemā, „Pļavā pie Dāres”.

10.00 – 14.00 Kaņiera ezera putnu tornī uzturēsies biologs Viesturs Vintulis, kurš pastāstīs par apkārt redzamajiem putniem.
Pasākumu ērti apvienot ar Lapmežciema muzeja un āra foto izstādes “Zvejnieku ciemu senais stāsts” apmeklējumu (skat. sadaļu “Kultūrvēsture”), kā arī ar Mājas kafejnīcu dienām Antiņciemā, „Pļavā pie Dāres”.

18.30 Zosu vakars Ķemeru Nacionālajā parkā kopā ar biologu Viesturu Vintuli; obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>
Tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

(Maksas pasākums) 11.00 – 16.00 Džūkstes pasaku muzejā – brīvdabas ekspozīcija “Pa Pasaku tēva pēdām”, orientēšanās spēle “Pa Pasaku tēva pēdām”, Ekspozīcija “A. Lerhis-Puškaitis un pasakas”, Izstāde “Lāča bērni”.
Ieeja ar muzeja biļeti. (Skolēniem, studentiem, pensionāriem invalīdiem 1,00 EUR, pieaugušajiem 1,50 EUR)

10.30 – 17.00 Bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde DIC “Meža māja”

11.00 - 16.00 Iespēja paviesoties Lapmežciema muzejā

Visas dienas garumā – āra foto izstāde “Zvejnieku ciemu senais stāsts” atjaunotajā Lapmežciema parkā

Abas aktivitātes ērti apvienot ar putnu vērošanu Kaņiera putnu tornī no 10.00 – 14.00 (skat. sadaļu “Eiropas putnu vērošanas dienas), kā arī ar Mājas kafejnīcu dienām Antiņciemā, „Pļavā pie Dāres”.

10.40 Velo pārgājiens “Pa lāča pēdām Ķemeru Nacionālajā parkā”.
Kopējais garums ap 35 km, grūtību pakāpe – vidēja; ceļā iespējami šķēršļi. Pārgājiena norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

Galvenie pieturas punkti:

(Maksas pasākums) 11.00 Ekskursija pa Ķemeru parku (vēsture, atjaunošanas projekts, tālākie plāni) kopā ar Irēnu Romanovsku.
Ekskursijas norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Dalībnieku skaits ierobežots; obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa e-pastu: irena.romanovska@inbox.lv Tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

11.00 – 16.00 Pārgājiens “Piekrastes ciematu stāsti Ķemeru Nacionālajā parkā” no Ragaciema līdz Jaunķemeriem.
Obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

Galvenie pieturas punkti:

 • Projekta “Jūra visu gadu” ietvaros veidotās foto sienas un ciematu stāsti
 • “Skadiņi” Ragaciemā
 • Ragaciema sedums
 • Pirmo reizi – iespēja plašākai publikai paviesoties tēlnieka Oļega Skaraiņa dzīvesvietā “Skaras”, iepazīt viņa atstāto mantojumu un paklausīties atraitnes Irēnas Skaraines atmiņās par tēlnieka radošo darbību un dzīvi jūras krastā
 • Putnu vērošana kopā ar ornitologu Dmitriju Boiko Starpiņupes grīvā
 • Lapmežciema muzejs
 • Āra foto izstāde “Zvejnieku ciemu senais stāsts” atjaunotajā Lapmežciema parkā
 • Garo pārgājienu maršrutu “Jūrtaka” un “Mežtaka” satikšanās punkts Bigauņciemā
 • Senā tramvaja stāsti restorānā “Neptūns” Jaunķemeros

11.30 – 12.30 Ekskursija “Raganu purva noslēpumi”. Iespēja kopā ar dabas ekspertiem vairāk uzzināt par sēra minerālūdeņu izplūdes vietām Raganu purvā, kā arī paveiktajiem un plānotajiem darbiem purva atjaunošanā. Ekskursijas norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Dalībnieku skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>. Tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam. Pasākumu ērti apvienot ar Mājas kafejnīcu dienām Antiņciemā, „Pļavā pie Dāres”

12.00 – 18.00 Pārgājiena maršruta “Gausā jūdze- Laupītāju ceļš” atklāšana ar teatrālu pop-up aktivitāti- laupītāju uzbrukumu, kā senos laikos, kas siros meža pagriezienā pie 13. noejas (trepēm) uz jūru. Vairāk par maršrutu >>

13.00 Ekskursija “Dabas dārgumi Ķemeru kūrortā” kopā ar dabas ekspertu.
Ekskursijas norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās >>; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

(Maksas pasākums) 15.00 Ekskursija pa Ķemeru parku kopā ar Irēnu Romanovsku (vēsture, atjaunošanas projekts, tālākie plāni) - krievu valodā.
Dalībnieku skaits ierobežots; obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa e-pastu: irena.romanovska@inbox.lv Tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

Ceļotāju dienu pasākumus rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un pašvaldībām.
Papildu informācija par Ceļotāju dienas norisēm pa tālr. +371 26424972, kā arī sazinoties personīgi ar katras aktivitātēs organizatoriem.

Visos pasākumos aicinām ģērbties laika apstākļiem atbilstošā apģērbā. Pasākumu laikā notiks fotografēšana un filmēšana, un iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām pasākuma organizatoru interneta vietnēs, sociālo mediju kontos, medijos, kā arī citur. Apmeklējot pasākumu jūs piekrītat foto un video uzņemšanai pasākuma laikā un publiskai izveidošanai publicitātes nolūkos. Pasākuma norises laikā un vietā ievērot valstī noteiktos Covid 19 ierobežosanas pasākumus (2m distance, nedrūzmēties).