Dabas tūrisms Projekti Mežtaka
Mežtakas posms

Klātesot projekta partneriem un apmēra 200 pārgājienu entuziastiem, sestdien Igaunijā, Lāhemā Nacionālajā parkā atklāts garo distanču pārgājienu maršruta Mežtaka (E11) Ziemeļu daļa Rīga – Tallina.

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas-Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā. Kopējais Mežtakas "Ziemeļu daļas" garums: ir apmēram 1060 kilometri 50 posmos, katrs posms veicams vienā vai divās dienās.

Maršruts un visa informācija par Mežtaku atrodama tīmekļa vietnē https://baltictrails.eu/en/forest, bet Latvijas daļa arī lietotnē “Dabas tūrisms”.

Dabas aizsardzības pārvalde ir viens no partneriem Mežtakas veidošanā, kas konsultēja gan daudzu maršruta posmu izveidi Latvijas teritorijā, gan ir abildīga par maršruta izveidi un marķēšanu Gaujas Nacionālajā parkā.

Garo distanču pārgājieni pasaulē kļūst arvien populārāki, īpaši patlaban, kad dažādu ierobežojumu dēļ daudzi izvēlas savu brīvo laiku pavadīt pie dabas. Arī tendences Latvijā norāda, ka dabas klātbūtni kā iedvesmu veselības uzlabošanai un moža gara saglabāšanai izvēlas arvien lielāks skaits iedzīvotāju.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina dabā doties ar izpratni un iestājoties zelta rudenim un  izvēlēties maršrutus, kuros dabu iespējams baudīt klusumā, bez cilvēku pūļiem un iepazīt objektus, kas līdz šim bijuši mazāk zināmi.

Maršruta Ziemeļu daļu veido 10 partneri - Dabas aizsardzības pārvalde, A/S Latvijas valsts meži, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Igaunijas Lauku tūrisma organizācija (MTÜ Eesti Maaturism), nevalstiskā organizācija “Peipsimaa Turism”, “Setomaa Turism”, MTU Okokuller - Lahemā Nacionālajā parkā, Pohja- Eesti Turism un Lauku tūrisma asociācija "Lauku Ceļotājs" kā vadošais projekta partneris.

Mežtakas logo