Šlīteres bāka

Trešdien, 1. maijā, ikviens dabas draugs ir aicinās uz Slīteres Nacionālā parka Dabas dienu. Tajā no plkst. 9.00 līdz 15.00 varēs pavadīt aktīvi laiku svaigā gaisā, īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, iepazīstot dabas daudzveidību radošā un praktiskā veidā mobilās dabas klases aktivitātēs, putnu vērošanā un meža iepazīšanas pārgājienā. Savukārt līdz plkst. 18.00 varēs iepazīt  Slīteres bākas un Ozola namiņa ekspozīcijas.

“Slīteres Nacionālais parks ir mazākais no četriem Latvijas nacionālajiem parkiem. Taču tas sevī ietver teju pusi no visiem Latvijā sastopamajiem augiem, 44 zīdītāju sugas, 92 retas sūnu sugas un citus dabas retumus. Šī ir izcila vieta, kur aizvadīt dienu ģimenes vai draugu lokā, baudīt svaigu gaisu, Latvijas dabas daudzveidību, kā arī uzzināt ko jaunu par apkārt redzamo,” teic Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centra speciālists Ritvars Rekmanis.

Dabas dienas apmeklētāji varēs baudīt daudzveidīgu pasākuma programmu:

09.00 – 12.00 putnu migrācijas vērošana Kolkas ragā kopā ar Ritvaru Rekmani. Tikšanās stāvlaukumā pie Kolkas luterāņu baznīcas;

10.00 – 15.00 izglītojošas un radošas nodarbības kopā ar Ķemeru Nacionālā parka speciālistiem pie Slīteres bākas;

10.00 – 18.00 ekspozīciju apskate Slīteres bākā;

10.00 – 18.00 instalācijas un video par dabas daudzveidību Ozola namiņā līdzās Slīteres bākai;

13.00 – 15.00 meža pārgājiens kopā ar Ritvaru Rekmani Zilo kalnu dabas takā. Tikšanās pie Slīteres bākas.

Dabas dienas aktivitātes piemērotas arī ģimenēm ar bērniem. Aicinām pārgājiena un putnu vērošanas dalībniekus līdzi ņemt binokli, kā arī ģērbties ērti, atbilstoši laika apstākļiem un izvēlēties pastaigai dabā piemērotus apavus. Tāpat ikviens pēc ieskatiem var līdzi ņemt arī siltu tēju un uzkodas.

Vēršam uzmanību, ka Slīteres bākā ir maksas ieeja (3 eiro pieaugušajiem, 1,50 eiro bērniem un senioriem), pārējās aktivitātes un objektu apskate Slīteres Nacionālajā parkā ir bez maksas.

Lai arī laika gaitā mainījusies aizsargājamās teritorijas platība un nosaukums, Slīteres Nacionālais parks pērn atzīmēja simts gadus kopš tā pirmsākuma – Šlīteres dabas pieminekļa – izveides. Šis parks ir viena no senākajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā. Nacionālais parks lepojas ar izcilu ainavu dažādību, maz pārveidotiem mežiem, bagātu augu un dzīvnieku valsti. Te aug tādi dabas retumi kā parastā īve un Baltijas efeja, dzīvo vilki, lūši, aļņi, kā arī daudzi reti bezmugurkaulnieki.