Datums 30. septembris, 2022
Laiks15.00–22.00
Vieta Rīga, Voleru iela 4
Gliemenes

Piektdien, 30. septembrī, norisināsies „Zinātnieku nakts 2022” pasākums, kas ik gadu notiek visā Eiropā, lai popularizētu zinātni un zinātnes sasniegumus.

Latvijas Hidroekoloģijas institūts un Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā izstaigāt interaktīvu maršrutu, atklājot dažādas lietas pārsteidzošajā Baltijas jūras pasaulē: neparastas jūras pētīšanas ierīces, smagos nirēju tērpus, krāsaino zemūdens pasauli, caurspīdīgo zooplanktonu un mikroskopisko aļģu pasauli, plastmasas piesārņojuma izplatību Baltijas jūrā un okeānā, zivju vecumu noteikšanu un ceļu, kā bīstamās vielas var nonākt cilvēku pārtikā ar jūras veltēm utt.

Tāpat varēs arī nostiprināt esošās un iegūt jaunas zināšanas par dabas vērtībām piekrastē dažādās izzinošās un interaktīvās nodarbēs Latvijā pirmajā Mobilajā dabas klasē. Uz transportlīdzekļa jumta uzmontētie saules paneļi nodrošina elektrības pieslēgumu jebkurā vietā, bet jumta marķīzes rada no nelabvēlīgiem laikapstākļiem pasargātu ārtelpu, ko var izmantot kā semināru zāli vai vietu izzinošām un radošām nodarbēm.
Aktivitātes finansē Dabas aizsardzības pārvaldes projekts LIFE REEF.

No 15.00-17.00 īpaši pieteiktām skolnieku klasēm (skolu klasēm rakstīt uz e-pastu: solvita.strake@lhei.lv), no 17.00 - 22.00 visiem interesentiem

Sīkāks apraksts - https://kurpes.lv/pasakums/baltijas-jura-zem-lupas un https://www.zinatniekunakts2022.lv/