Datums 9. oktobris, 2021
Laiks10.00–13.00

Jautājumu gadījumā sazināties:

Uz celma augošas sēnes

Dabas aizsardzības pārvalde interesentus aicina uz rudenīgu sēņu ekspedīciju Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē kopā ar mikoloģi, “Lielās sēņu grāmatas” autori Initu Dānieli. Ekspedīcijā varēs izzināt Slīteres Nacionālā parka sēņu dažādību un iegūt jaunas zināšanas gan par jau zināmām, gan mazpazīstamām sēnēm, kas parasti sēņotāju uzmanību nepiesaista, un to daudzveidīgo izmantošanu.

Ekspedīcijā aicināšu iepazīt neparasto un brīnumaino sēņu valsti. Kopā vērosim, fotografēsim un mācīsimies atpazīt tās. Sēnes ir visur. Arī vēlu rudenī un pat ziemā. Slīterē sastapsim ne tikai visiem pazīstamās alksnenes un citas pienaines, bet arī gliemezenes, virpainītes, zvīņenes un daudzas citas rudens sēnes,” stāsta ekspedīcijas vadītāja I. Dāniele.

Slīteres Nacionālais parks ir viena no bagātākajām teritorijām Latvijā dabas daudzveidības ziņā, tāpēc šajā ekspedīcijā būs iespēja iepazīt dažādās dzīvotnēs augošas sēnes un to lomu mežā. Pārgājiens iekļaus lapkoku un skujkoku mežus, upes krastus un nogāzes, iespējams, būs jāšķērso krituši koki.

Pulcēšanās pārgājienam būs pie Šlīteres mežniecības, Šlīterē, Dundagas pagasta Talsu novadā. Pārgājiena garums: 5 km. Ilgums: 3 h. Nepieciešams pastaigai dabā un laika apstākļiem piemērots apģērbs un ūdensdroši apavi, groziņš sēnēm un uzkodas pusdienām.

Obligāta pieteikšanās pa tālr. 28611079 vai baiba.ralle@daba.gov.lv.

Dalība pārgājienā notiks saskaņā ar valstī noteiktajām epidemioloģiskajām prasībām, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu. Bērniem līdz 12 gadiem to nav nepieciešams uzrādīt.