Datums 12. augusts, 2022
Laiks20.00–23.00
Vieta Līgatnes dabas takas, Līgatnes pag., Cēsu nov., Latvija, LV-4108

Pieteikties pasākumam

Susuru vakara afiša

Latvijā šobrīd mīt trīs susuru sugas – lielais susuris, meža susuris un mazais susuris. Latviešu tautasdziesmā pieminētā pelīte - saldā miega vilcēja – visticamāk ir tieši kāds no susuru dzimtas pārstāvjiem, jo gada aukstāko laiku susuri tiešām pavada saldā miedziņā, ierakušies augsnē vai meža zemsedzē. Toties gada aktīvajā periodā susuri iekārto savas migas koka dobumos vai būrīšos. Tie māk ļoti veikli un graciozi pārvietoties pa koku stumbriem un zariem, kā arī ir spējīgi veikt vairākus metrus tālus lēcienus no koka uz koku.

Susuru vakara apmeklētāji varēs:

  • klausīties Latvijas vadošā susuru pētnieka, Dabas aizsardzība pārvaldes projekta LIFE FOR SPECIES zīdītājdzīvnieku sugu eksperta Valda Pilāta stāstos par susuru izpētes metodēm, susuru dzīves paradumiem, pētījumos atklātajām un mazāk zināmajām susuru ekoloģijas un uzvedības niansēm.
  • iepazīties ar Līgatnes dabas takās mītošajiem lielajiem susuriem jeb dižsusuriem.

!!! Susuru vakara apmeklējumam nepieciešams reģistrēties, aizpildot reģistrācijas anketu saitē: https://ej.uz/susurvakars, kā arī jāiegādājas biļete ieejai Līgatnes dabas takās!!!
!!! Aicinām apmeklētājus ieejas biļešu iegādi veikt, izmantojot portālu www.bilesuserviss.lv, jo biļešu iegāde uz vietas pirms pasākuma nebūs iespējama!!!

Pasākumu atbalsta Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotais Eiropas Komisijas LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras līdzfinansētais projekts LIFE FOR SPECIES jeb “Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas un kapacitāte, informācijas aprite un izpratne” (LIFE19 GIE/LV/000857).