attels

VARONIS

Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi atklāj šī gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances varoni – hloroplastu un pirmā koncerta norises vietu – „Daugavas muzeju”.                                                                                             

Pirmā performace notiks 22. jūnijā Vidzemē, Salaspils novada „Daugavas muzejā”. Noslēdzošās performances datums un lokācija tiks izziņota, tuvojoties pasākuma norisei. 

Ūdens, gaismas enerģija un augu spēks ir visas dzīvības formulas pamatā. Dabas koncertzāles simtgades varonis - hloroplasts - ir ļoti nozīmīgs augu zaļo šūnu elements. Tas izmēros ir aptuveni desmit reizes mazāks par cilvēka matu, bet kā tāds sīksīks smaragda burvis ražo skābekli.                                                                                                                                      
Dabas koncertzāles radošā komanda, izzinot šī gada varoni, secina: „Hloroplastā rit enerģijas process, kas apbrīnojami līdzinās pašas Zemeslodes enerģijas procesam. To pētot, atklājas pilna informācija par to, kā darbojas mūsu planēta”. Savukārt Dabas koncertzāles šī gada galvenais zinātnieks Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks, Medicīnas fakultātes asociētais profesors, bioloģijas zinātņu doktors Tūrs Selga uzsver: “Hloroplasts, „žonglējot” ar gaismas daļiņām, fotoniem, ūdens un ogļskābās gāzes jeb CO2 molekulām, pārveido saules gaismu elektrībā un vēl arī saražo glikozi jeb vienkāršo cukuru un skābekli. Šo pārvērtību procesu sauc par fotosintēzi. Grieķu valodā tas nozīmē „būvēt ar gaismu”.”

Kas un kā ir “būvēts un pārbūvēts ar gaismu” jeb fotosintezēts, vai tam ir kāda saistība ar fotogrāfēšanu, vai zaļie augi ir zaļi – to visu un vēl daudzas citas aizraujošas lietas varēs vērot un izzināt katrs pats šī gada pirmajā Dabas koncertzālē 22. jūnijā „Daugavas muzejā”, Salaspils novadā, Vidzemē.

Koncerti notiek brīvā dabā, ieeja ir bezmaksas.

attels
attels

Pasākumus atbalsta arī Latvijas vides aizsardzības fonds. 

 

KUR un KAD?

Performances notiks Vidzemē 22. jūnijā Doles salā Daugavas muzejā un Latgalē Zosnā 14. jūlijā.

attels

KĀ NOKĻŪT?

Kā nokļūt līdz Doles salai? (pasākums 22.06.2018.)

attels

Kā nokļūt līdz Zosnai? (pasākums 14.07.2018.)

attels

DER ZINĀT 

Kas jāņem vērā?

  • Pasākumi notiks brīvā dabā. Tāpēc, lūgums, apmeklētājiem līdzi ņemt segas vai tūristu paklājiņus sēdēšanai.
  • Tā kā pasākumos nav izbraukuma tirdzniecība, iesakām ņemt līdzi piknika groziņu. Noteikti noderēs arī kāds pretodu līdzeklis un kabatas lukturīts.
  • Rīkojamies sev un dabai draudzīgi – sviestmaižu iesaiņojumu un tukšos dzērienu traukus aiznesam sev līdzi!


Ko apskatīt, kur paēst, kur palikt?

DARBNĪCAS

Kā ierasts, būs arī zinātnes un izziņas laboratorijas, kurās pasākuma apmeklētāji varēs izzināt hloroplastu.

MŪZIKA / VIDEO  

FOTO