Atjaunināts: 01.07.2025.
Materiāls izstrādāts parku un mežaparku apsaimniekošanas plānošanai un organizēšanai ar mērķi palielināt bioloģisko daudzveidību un iekļaut parku teritorijas sugu un biotopu izplatības tīklojumā.
Mērķauditorija:
- pašvaldības,
- parku un muižu īpašnieki,
- arhitekti un ainavu arhitekti,
- arboristi,
- dabas eksperti,
- parku apsaimniekotāji,
- parku interesenti.
Materiāls sagatavots LIFE projekta “Ekoloģiskā tīkla izveide lapkoku praulgrauža aizsardzībai Baltijā”, projekta Nr.101113698 (LIFE22 NAT-LT-LIFE OSMO BALTIC) ietvaros. Projektu finansē Eiropas Savienības Vides un klimata rīcības programma (LIFE) un Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija.
Materiāls PDF formātā
Materiāls Word formātā
Metodika projektu ieguldījuma efektivitātes novērtēšanai.
Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 5.4.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt un atjaunot bioloģisko daudzveidību un aizsargāt ekosistēmas" 5.4.1.1. pasākuma "Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija Natura 2000 teritorijās" un 5.4.3. specifiskā atbalsta mērķa "Pasākumi biotopu un sugu aizsardzības labvēlīga statusa atjaunošanai" 5.4.3.2. pasākuma "Kompleksu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana Natura 2000 teritorijās" īstenošanai.
Metodikas mērķis – pēc vienotiem principiem novērtēt 5.4.1.1. pasākuma „Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija Natura 2000 teritorijās” un 5.4.3.2. pasākuma "Kompleksu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana Natura 2000 teritorijās" projektos paredzētās tūrisma infrastruktūras (turpmāk – infrastruktūras) izbūves un/vai atjaunošanas/pārbūves ietekmi uz iznākuma rādītāja sasniegšanu (dzīvotņu platība, kuras saņem atbalstu, lai panāktu labāku aizsardzības pakāpi, hektāros) un projektu ieguldījumu efektivitāti.
Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošana