Šobrīd, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un tiek piemēroti pasākumi saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanu, daudzi pakalpojumi ir pieejami tikai digitāli.

Atgādinām par dažām iespējām, ko var izmantot attālinātai formalitāšu kārtošanai ar valsti. Digitālo iespēju un risinājumu izmantošana būtiski atvieglo gan saziņu ar valsts pārvaldes iestādēm, gan arī pakalpojumu saņemšanu, nedodoties uz iestādēm klātienē.

  Latvija.lv logo

   

  Dabas aizsardzības pārvaldes pakalpojumu pieprasīšanai aicinām izmantot Vienoto valsts un pašvaldību portālu www.latvija.lv.
  Ar detalizētu Dabas aizsardzības pārvaldes pakalpojumu saarakstu var iepazīties sadaļā PAKALPOJUMI.

  eParaksts logo

   

  eParakstu var izmantot gan dokumentu parakstīšanai ar drošu elektronisko parakstu (piemēram, līgumus ar atkritumu apsaimniekotāju, pieteikumus skolai u.c.), gan personas e-identitātes apliecināšanai digitālajā vidē. Tas pieejams, ja personai ir:

  • eID karte ar aktivizētu e-parakstu (izsniegti PIN kodi);
  • mobilā lietotne eParaksts mobile (identitātes apliecināšanai) un eParakstsLV (dokumentu e-parakstīšanai);
  • eParaksts karte (juridiskām personām un iestādēm).
  logo

   

  Portālā Latvija.lv ikvienam e-adreses lietotājam ir drošs konts, kas nodrošina oficiālo ziņojumu no valsts iestādēm saņemšanu un glabāšanu. Tā ir iespēja no jebkuras vietas pasaulē visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē.
  Informācija (tai skaitā video pamācības):

  logo

   

  Valstī darbojas 117 valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri, kuros iespējams saņemt atbalstu un palīdzību e-pakalpojumu izmantošanā, kā arī e-adreses izveidē.
  Šobrīd aicinām ar vienotajiem klientu apkalpošanas centriem sazināties telefoniski vai elektroniski, jo klientu apkalpošana klātienē netiek nodrošināta.
  Kontaktinformācija pieejama:  www.latvija.lv/lv/pakalpojumucentri.

  Atcerieties par drošības pasākumiem digitālajā vidē!  

  • izmantojiet privāto pārlūkošanu;
  • dzēsiet pārlūkošanas vēsturi;
  • dzēsiet lejupielādētos failus no publiskiem datoriem pēc e-risinājumu izmantošanas;
  • nesaglabājiet ievadītās paroles pārlūkprogrammā;
  • beidzot darbu sistēmās, atslēdzies no tām.