Nometnes dalībnieki, kopā 22 skolēni vecumā no 12 -14 gadiem, trīs dienu garumā piedalījās dažādās izzinošās un radošās aktivitātēs nometnes bāzē Risa rančo un tuvējā apkārtnē. Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrāciju un Gaujas nacionālā parka fondu nometnē pārstāvēja 12 dalībnieki, kuru darbi tika atzīti par labākajiem abu projektu partnerorganizāciju viktorīnā skolēniem par mitrājiem, to nozīmi un vērtībām.

 

Pirmajā dienā jaunieši devās mācību ekskursijā uz Bebru taku, kā arī apmeklēja Somā nacionālā parka informācijas centru un laivoja pa vienu no aizsargājamās dabas teritorijas upēm. Vakara noslēgumā dalībnieki mācījās igauņu un latviešu tautas dejas un klausījās stāstījumu par dažādiem tautas mūzikas instrumentiem un to vēsturi.

 

Nākamais rīts sākās ar putnu vērošanas un klausīšanās ekskursiju nometnes bāzes apkārtnē, kurai sekoja pārgājiens un nodarbība par purvu un mitrā meža ekosistēmām. Dienas otrajā pusē jaunieši darbojās kokgriezumu un apgleznošanas darbnīcās, veidojot rotaļlietas un dažādus sadzīves priekšmetus, kā arī apgleznojot lakatiņus. Jauniešu spēja darboties komandās tika pārbaudīta piedzīvojumu trasītē, kur bija jāveic dažādi uzdevumi un jāpārvar šķēršļi. Savukārt vakarā nometnes bāzē ciemojās ornitologs, kurš pastāstīja par melnajiem stārķiem un ērgļiem Somā nacionālajā parkā, to gredzenošanu, kā arī demonstrēja putnu pētnieka ekipējumu.

 

Pēdējā nometnes dienā zemessarga vadībā dalībnieki apguva iemaņas izdzīvošanai ekstremālos apstākļos - mācījās no dažādām atrastām lietām izgatavot ūdens filtru, pīt paklājiņu gulēšanai mežā, kurināt ugunskuru, noteikt debespuses un daudzas citas noderīgas lietas.

 

Nometnes dalībnieku iespaidi:

„Es šajā nometnē braucu ar kanoe laivu, ko iepriekš nebiju darījusi. Man ļoti patika spēles, jo tādas nebiju vēl spēlējusi. Mēs bijām purvā un darījām interesantas lietas, veicot praktiskos darbus. Mēs klausījāmies lekcijas par ērgļiem, kā izdzīvot dabā un par Somā nacionālo parku. Es uzzināju daudz ko jaunu. Man ļoti patika.” (Elza Fišere no Jūrmalas)

 

 „Man patika kompānija un dzīves vieta. Nometnē mēs braucām ar laivām, uzzinājām daudz jauna par dzīvniekiem un augiem. Iepazināmies ar Igaunijas vienaudžiem un gājām pirtī.”(Toms Apša no Cēsīm)

           

Nometne tika rīkota Igaunijas – Latvijas pārobežu sadarbības programmas projekta „Atpakaļ pie dabas" ietvaros. DAP ĶNP administrācijas partneri projektā ir Gaujas nacionālā parka fonds, Tartu dabas izglītības centrs, Peipusa pārobežu sadarbības centrs, kā arī Igaunijas vides pārvalde.

 

Projektu EU 30063 „Atpakaļ pie dabas” daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

 

Informāciju sagatavoja Vita Caune.