Vai vēlies aplūkot piejūras pļavu puķes un uzzināt to nosaukumus? Ielūkoties kukaiņu rosīgajā dzīvē Daugavgrīvas zālājos? Pievienojies aizraujošā dabas izziņas pasākumā “Pļava stāsta – klausies kopā ar ekspertiem” un 28. maijā plkst. 19.00 - 22.00 kopā ar dabas ekspertiem dodies īsā, taču informācijas pārbagātā ekspedīcijā! Pasākums notiks Piejūras dabas parkā Daugavgrīva, kas ir Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamā Natura 2000 teritorija Rīgā.
Pasākumam jāpiereģistrējas iepriekš reģistrācijas anketā. 18. maijā plkst.12 dalībnieki aicināti pulcēties stāvlaukumā pie Birutas Baumanes takas (Parādes iela 36, Rīga).
Pasākuma gaitā par piejūras pļavu puķēm un citiem augiem pastāstīs Dabas aizsardzības pārvaldes LatViaNature projekta eksperte, botāniķe Maija Medne, savukārt priekškaru uz kukaiņu dzīvi pavērs entomoloģe Rūta Abaja-Felce. Pēc pārgājiena pļaviņā praktiskā nodarbībā būs iespēja iemācīties izgatavot bišu māju no niedru kūlīšiem. Uzbūvēto māju varēsi paņemt uz mājām un novietot dārzā vai uz balkona. Noslēgumā ar dzīvās mūzikas priekšnesumu priecēs ģitārists Ivars Štubis.
Pasākumu laikā būs iespēja uzdot dabas ekspertiem sev interesējošus jautājumus un saņemt padomus, kā veicināt bioloģisko daudzveidību savā dārzā, piemājas pagalmā, lauku īpašumā vai pat uz palodzes un balkona pilsētā.
Trīs stundu ilgais bezmaksas pasākums ir piemērots ģimenēm ar bērniem, kā arī citiem dabas interesentiem. Lai arī pārgājiens ir tikai divus kilometrus garš pa līdzenām pļavām, iesakām izvēlēties ērtus pārgājiena vai brīvā laika apavus un apģērbu, kā arī paņemt līdzi saules aizsargkrēmu.
“Pļava stāsta – klausies kopā ar ekspertiem” ir daļa no Dabas aizsardzības pārvaldes projekta LatViaNature īstenotās komunikācijas kampaņas “Dabas daudzveidība tavā dārzā, pagalmā un uz palodzes”. Plašāka informācija projekta vietnē.