Ceļotāju dienas
Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju dienas 2022

Ar devīzi “Ar ezeru vēju matos!” aizvadītas sestās Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju dienas. Pirmo reizi visi interesenti varēja baudīt divu dienu pasākuma programmu, plašāk iepazīstot Rāznas Nacionālā parka ūdeņus, to tuvumā esošās kultūrvietas un vietējo uzņēmēju īpašos Ceļotāju dienu piedāvājumus. Pārgājienos, vietējo saimniecību, kā arī izglītojošās un radošās aktivitātēs kopumā piedalījās vairāk nekā 500 apmeklētāju.

Pāri pa 100 cilvēku devās izbraucienā pa Rāznas ezeru ar buru laivu “Sea Esta”. Visiem interesentiem bija iespēja ar laivu, SUP dēli vai ūdensvelosipēdu braukt pa Rāznas ezeru un Ežezeru. 21 cilvēks pieveica 17 km garo Ezertakas posmu no Lipuškiem līdz Lūznavai, iepazīstot dabas vērtības, priecājoties par dzeguzenēm ceļa tuvumā, lauku ainavu un reibinošo smaržu.

Ceļotājdienās neizpalika arī Latgales kulinārā matojuma baudīšana, izgaršojot pašceptu maizi ar medu, zivju zupu un guļbešnīkus. Latgales bedres tipa atklātas uguns keramikas cepļa likšana, māla un uguns pārvētību vērošana un prieks par Evijas Vasilevskas, Daces Losānes (Pīterkolns), Allas Silovas, Ilonas Abdulajevas, Elizabetes Vasilevskas veidotajiem traukiem cepļa atvēršanas brīdī daudziem bija īstens piedzīvojums. Bet savu varenību un krāsainību demonstrēja arī Rāzna pirms negaisa.

“Interese par dabas objektiem, par ceļošanas iespējām īpaši aizsargājamās dabas teritorijās pieaug. Ceļotāju dienas ir iespēja iepazīt dabas vērtības un kultūrvietas, izzināt konkrētam reģionam raksturīgo saimniekošanu, kulināro mantojumu, tradīcijas, gūt jaunu pieredzi un piedzīvojumu. Sestā Ceļotāju diena norisinājās Rāznas Nacionālā parka 15 gadu jubilejas zīmē. Nedēļas nogales vasarā ir piepildītās ar dažādiem pasākumiem, ekonomiskā situācija un cilvēku rocība šogad ietekmē ceļotgribēšanu, tamdēļ esam gandarīti par pasākumā iesaistīto tūrisma pakalpojumu sniedzēju un apmeklētāju atsaucību. Laika apstākļi kopumā nepievīla, un tas rosināja daudzas ģimenes un draugu grupas apmeklēt teritoriju un saturīgi pavadīt dienu dabā,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes Rāznas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Regīna Indriķe. Viņa turpina: “Pateicamies visiem par iesaisti. Aicinām izmantot vasaras un rudens sezonu ceļojumiem dabā tepat Latvijā, bet 24. septembrī gaidīsim pasākumā “Nezināmais par zināmo. Lielie zīdītāji Rāznas Nacionālā parkā”.”