2017


Sestdien, 30. septembrī, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, svinīgi atklāta ceļojošā digitālā foto izstāde veltīta Teiču Dabas rezervāta 35. un Krustkalnu Dabas rezervāta 40. jubilejas gadam. Teiču Dabas Fonda veidotā multimēdiju izstāde īstenota Latvijas Vides Aizsardzības Fonda projekta “Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju glabātie noslēpumi - dāvana Latvijai no paaudzes paaudzē” ietvaros.

Izstādes koncepta pamatā ir gājiens Teiču purvā, lai sastaptu vienuviet seno, autentisko un moderno  – simtgadīgās purva priedes kompinētas ar multimediju videoierīcēm,  Dabas skaņu un smaržām. Izstādes centrā ir panorāmas videoekrāns, kurā redzama Teiču un Krustkalnu Dabas rezervātu ainava no putna lidojuma – paveras apbrīnojami skaistas un dažbrīd sirreālas ainas, ļaujot pieskarties Latvijas Dabas varenībai, ataino tās vērtības un vitālo nozīmi cilvēka dzīvē.

Ekspozīcijas telpas perimetru ieskauj banneri, kas veido perspektīvu purva panorāmu, radot fonu 9 digitāliem displejim, kas >450 fotogrāfijās parāda dažādus biotopus – pļavas, Krustkalnu mežus, Teiču purvu, kā arī vairākus apsaimniekošanas darbus. Ekrānos tematiski sagrupētajos foto aplūkojami gan īpaši attēli no vairāk kā 2500 tauriņu sugām, kas sastopamas rezervātos, gan putniem un to pētījumu procesiem, kā arī dzīvniekiem un daudzām krāšņām pļavu un meža puķēm. Apskatāmi gan jauni fotomateriāli, gan arī tādi, kas ataino 10 – 15 vai senāku vēsturi un uzrunā tos cilvēkus, kuru darba mūžs saistīts ar Teiču un Krustkalnu dabas rezervātiem.

Atklāšanas pasākums pulcēja Madonas novada Dabas interesentus un cilvēkus, kuru darbamūžs saistīts ar Teiču un Krustkalnu rezervātiem. Izstādi atklāja Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Līvija Zepa. Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldi svinīgajā daļā pārstāvēja ģenerāldirektors Juris Jātnieks, Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize, kā arī citi Dabas Aizsardzības pārvaldes darbinieki.

Izstāde Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma līdz 22.oktobrim, taču pēc tam tā ceļos uz kādu citu dabai, mākslai un izglītībai piemērotu vietu.