2017


Lai veicinātu iedzīvotāju aktīvo atpūtu dabā un padarītu pieejamākus unikālos dabas veidojumus Gaujas senlejā, Dabas aizsardzības pārvalde 2016.gadā Gaujas Nacionālā parkā Siguldas apkārtnē investējusi 60 000 EUR dabas tūrisma attīstībā.

Tā kā nekur citur mūsu zemē vienkopus nav tik daudz krauju, gravu, strautu, smilšakmens un dolomītu klinšu un alu kā Gaujas senielejā un tās pieteku krastos, DAP 2016.gadā atjaunojusi un labiekārtojusi infrastruktūru un atpūtas punktus maršrutos: Sateseles pilskalns – Pētera ala – Raganu katls – Ūdens tūristu apmetne “Vējupe” – Kraukļu aiza – Sateseles kanjons – Sateseles pilskalns; Viesu nams “Brūveri” – Velnalas klintis – Piķenes krauja – Mazā velnala – Balonu pļava – Krimuldas muiža – Vigvams – Viesu nams “Brūveri”. Kopumā izveidota, uzturēta un apsaimniekota dabas tūrisma infrastruktūra aptuveni 20 km garumā. Līdztekus taku, kāpņu, atpūtas vietu un informācijas stendu un informatīvo norāžu izveidošanai, izvietošanai, atjaunošanai un uzturēšanai, arī apsaimniekoti bioloģiski vērtīgie zālāji 26 ha platībā, parkveida pļavas 32 ha platībā un 6,3 ha gravu un nogāžu meži. Regulāri apsekoti un izzāģēti bīstamie koki gar dabas tūrisma maršrutiem un uzturētas skatu vietas.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu atpūtu ūdenstūrisma cienītājiem, DAP 2016.gadā uzturēja ūdens tūristu apmetnes vietas “Kaķīškalns”, “Gaujas tilts” “Sigulda” un “Vējupīte”, kur ūdens tūristu ērtībām ir atjaunotas atpūtas vietas ar aprīkotām ugunskuru vietām, galdiem, soliem un nojumēm.
 
Gaujas Nacionālā parka un Siguldas iedzīvotāju un viesu priekam 2016.gada Lieldienās, DAP Gaujas senlejas ainaviskākajās skatu vietās uzstādīja šūpoles. Katra no tām ir veidota pēc unikālā dizaina no dabiskiem materiāliem tā, lai iederētos konkrētajā vietā. Šūpoles tika izvietotas tūrisma takās virs Gūtmaņalas, Taurētājkalnā, Velnalas stāvlaukumā, Ķeizarskatā, Ķeizarkrēslā, skatu vietā pie jaunā serpentīna ceļa, svētku laukumā, Karātavkalnā, Gleznotājkalnā un Sateseles pilskalnā.

Gada izskaņā DAP īstenoja kāpņu izbūvi no Sateseles pilskalna uz avotiņu, kā arī gravas attīrīšanu no sadzīves atkritumiem un sagāztajiem kokiem, tādējādi nodrošinot pieejamību iepriekš ļoti iecienītam dabas tūrisma punktam. 

Arī 2017.gadā DAP plāno turpināt attīstīt dabas tūrisma iespējas visā Latvijā, tostarp Gaujas Nacionālajā parkā. Siguldas apkārtnē plānots pilnveidot dabas taku infrastruktūru, tostarp uzlabot Siguldas serpentīna taku, atjaunot kāpnes Gaisa trošu ceļš-Serpentīns un kājinieku tilta koka konstrukcijas, pilnveidot informācijas stendus un norāžu zīmes, labiekārtot Gūtmaņalas atbalsta sienu un apkārtni, izgatavot Ķeizarkrēslu un iekārtot tā apkārtni.

FOTO GALERIJA >>>