2018



Iesaistoties Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk - Pārvaldes) iniciatīvā “Talkojam dabai”, trešdien, 24. janvārī, uzņēmuma “Lattelecom” pārstāvji kopā ar Pārvaldes darbiniekiem sakopa Kaņiera pilskalna apkārtni, novācot lieko koku un krūmu apaugumu.

Tādejādi ievērojami uzlabota redzamība no Kaņiera pilskalna skatu platformas, atsedzot plašāku skatu uz Kaņiera ezeru, kas iepriecinās gan putnu vērotājus, gan citus dabas tūristus. Būtiski atjaunots arī Kaņiera pilskalna kā arheoloģiskā pieminekļa kādreizējais stāvoklis, uzlabojot pilskalna vizuālo uztveramību.

Savulaik ap pilskalnu pletās pļavas, kas, gadiem ejot, pamazām aizauga ar kokiem un pamežu. Attīrot teritoriju no krūmiem, pamazām  plānots atjaunot kādreizējo ainavu. Līdz ar būs izveidoti labvēlīgāki augšanas apstākļi arī šīs ainavas elementiem – kadiķiem, kuri, pateicoties kaļķainajiem augšanas apstākļiem, daudzviet atrodami Kaņiera ezera piekrastē, taču ir spējīgi izdzīvot tikai atklātā, saulainā vietā.

 “Šī ir jau otrā reize pusgada laikā, kad uzņēmuma “Lattelecom” pārstāvji izvēlējušies kolektīva saliedēšanas pasākumu rīkot, veicot kādu dabai un arī sabiedrībai nozīmīgu darbu. Aicinām arī citus kolektīvus iesaistīties iniciatīvā, sniedzot ieguldījumu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, tostarp nacionālo parku, sakopšanā, uzturēšanā un atjaunošanā!” pauž vecākais valsts vides inspektors Kārlis Lapiņš.

Lai pabeigtu iesāktos darbus Kaņiera pilskalnā, tuvākajā laikā plānots organizēt vēl vairākas talkas, tādēļ interesentu grupas (darba kolektīvi, draugi, domubiedri), kuri arī labprāt piedalītos līdzīgā talkā, laipni aicinātas pieteikties, zvanot pa tālr. 28611079 Dabas aizsardzības pārvades pārstāvei Baibai Rallei.

Kaņiera ezers atrodas ĶNP dabas lieguma un dabas rezervāta zonās. Ar bagātīgajiem niedru labirintiem un seklo ūdeni tas ir putniem nozīmīga vieta gan to ligzdošanas laikā, gan caurceļošanas laikā, lai atpūstos. Tas ir plaši pazīstams kā putnu ezers. Šeit novērotas teju 200 no 365 Latvijā sastopamajām putnu sugām.

Plašāka informācija par iniciatīvu “Talkojam dabai”, veicamajiem darbiem un teritorijām meklējama Pārvaldes tiešsaistes vietnē  Darbi piemēroti trīs līdz pat 50 cilvēku lieliem kolektīviem.