Pārgājiens Dzīvnieku pēdas ziemā

Šajā sestdienā, 16. decembrī, ikviens dabas draugs ir aicināts Slīteres Nacionālajā parkā no plkst. 11.00 līdz 14.00 doties kopīgā izziņas pārgājienā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, lai trenētos pamanīt un atpazīt dzīvnieku atstātās pēdas dabā. Visi interesenti tiek aicināti pulcēties neilgi pirms plkst. 11.00 Mazirbē pie Lībiešu tautas nama. 

“Domājot par dzīvnieku atstātajām pēdām, noteikti pirmais, kas nāk prātā, ir to pēdu nospiedumi sniegā vai sasalušajā zemē. Taču kopā ar pārgājiena dalībniekiem pievērsīsim uzmanību arī citām “pēdām”, piemēram, grauzēju atstāto zobu nospiedumiem, izkritušajām putna spalvām un citām lietām, ko ikdienas steigā nepamanām. Līdz ko visu veidu pēdas un citas dzīvnieku atstātās pazīmes dabā tiks pamanītas, būs iespēja uzzināt, kādi dzīvnieki sastopami Slīteres mežos. Un pēcāk iegūtās zināšanas palīdzēs arī izprast piemājas mežā mītošās dzīvnieku sugas,” teic Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centra speciālists Ritvars Rekmanis.  

Pārgājiena garums būs trīs kilometri, tas piemērots arī ģimenēm ar bērniem. Aicinām pārgājiena dalībniekus līdzi ņemt fotoaparātu un binokli, kā arī ģērbties ērti, atbilstoši laika apstākļiem un izvēlēties pastaigai dabā piemērotus apavus. Tāpat ikviens pēc ieskatiem var līdzi ņemt arī siltu tēju. 

Lai arī laika gaitā mainījusies aizsargājamās teritorijas platība un nosaukums, Slīteres Nacionālais parks šogad svin simts gadus kopš tā pirmsākuma – Šlīteres dabas pieminekļa – izveides. Šis parks ir viena no senākajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā. Nacionālais parks lepojas ar izcilu ainavu dažādību, mazskartiem mežiem, bagātu augu un dzīvnieku valsti. Te aug tādi dabas retumi kā parastā īve un Baltijas efeja, dzīvo vilki, lūši, aļņi, kā arī daudzi reti bezmugurkaulnieki. 

Slīteres nacionālais parks