No š.g. 15. līdz 17. jūnijam Gaujas nacionālajā parkā, projekta "Back to nature" ietvaros notika pirmā starpvalstu jauniešu nometne, kurā piedalījās 12-14 gadus veci jaunieši gan no Gaujas nacionālā parka, gan Ķemeru nacionālā parka apkārtnes, kā arī jaunieši no Igaunijas, kas dzīvo tuvu aizsargājamām dabas teritorijām un interesējas par dabu.

 

Lai iegūtu iespēju piedalīties starptautiskajā nometnē (dalība nometnē bija bezmaksas), interesentiem bija jāpiedalās konkursā – jāveic individuāls novērojums – jāpieraksta viss, ko izdevies novērot un atrast dabā, it sevišķi pašas neparastākās lietas. Savus pierakstus bērni varēja papildināt ar fotogrāfijām, kolāžām, savākto lietu kolekciju u.tml. Par konkursa galveno tēmu tika noteikti mitrāji, kas ir arī projekta "Back to nature" pamattēma.

 

Visus konkursā iesniegtos darbus izvērtēja īpaši izveidota komisija, kuras sastāvā bija Gaujas NP administrācijas un Gaujas NP fonda darbinieki. Labāko un interesantāko darbu īpašnieki ieguva iespēju piedalīties nometnē.

 

Nometne notika Krimuldas muižas apkārtnē. Nometnes laikā bērni aktīvi darbojās dažādās nodarbībās, kurās varēja iepazīt vietējās apkārtnes dabas vērtības Gaujas NP zoologa Valda Pilāta un botāniķes Ilzes Čakares vadībā, to nozīmi un saudzēšanas nepieciešamību, uzzināt daudz jauna no kultūrvēstures speciālistes Indras Čeksteres par Krimuldas apkārni un muižu, ieklausīties pieredzējušā Gaujas NP vides inspektora Māra Mitrevica un Vides saziņas daļas vadītajas Meldras Langenfeldes stāstījumā par medībām, apmeklēt Līgatnes dabas takas vides gides Andas Andrušaites pavadībā, ceļot ar velosipēdiem, laivot, mākslinieciski izpausties, doties pārgājienos un piedalīties daudzās citās interesantās aktivitātēs.

 

Šīs nometnes galvenais mērķis bija palielināt bērnu un jauniešu interesi par vietējo apkārtni un dabas saudzēšanas nepieciešamību, kā arī veicināt gan latviešu, gan igauņu jauniešu savstarpēju sadraudzību.

 

Nometne tika organizēta Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Back to nature" jeb "Atpakaļ pie dabas" ietvaros.