17. maijā darba lapu aprobācijā piedalījās – Bulduru Dārzkopības vidusskolas, 21.maijā – Ķemeru sākumskolas un Pumpuru vidusskolas, 26. maijā – Engures vidusskolas audzēkņi. Katrā no dienām skolēni apmeklēja trīs dažādus mitrājus Ķemeru nacionālajā parkā. Purva iepazīšanas nodarbības notika Raganu purva dabas takā, piekrastes nodarbības tika aizvadītas Jaunķemeru piekrastē, savukārt darba lapas par meža tēmu tika testētas Dumbrāja vai Slokas ezera pastaigu takā. Ar skolēniem darbojās projekta pārstāves Kristīne Detkova un Sintija Kordule, kā arī gide Ineta Jansone.

 

Darba lapas aptver dažādas ar purvu, mitrajiem mežiem un piekrasti saistītas tēmas, ietverot gan jautājumus par mitrāju nozīmi, funkcijām, faunu un floru, ģeoloģiskiem procesiem, kā arī antropogēno ietekmi un tās mazināšanas risinājumiem. 

 

Skolēnu un skolotāju komentāri un ieteikumi tiks ņemti vērā, turpinot izstrādāt un pilnveidot mitrāju iepazīšanas materiālus.

 

Mitrāju iepazīšanas jeb apmācību programmu mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dabas daudzveidību un dot iespēju ikvienam interesentam caur paša aktīvu līdzdalību un tiešu darbošanos dabā apzināties Ķemeru nacionālā parka reģionā esošās dabas vērtības un to nozīmi gan dabā, gan cilvēka dzīvē. Programmas nodarbību apraksti un darba lapas tiek sagatavotas – purva, mitro mežu un piekrastes ekosistēmu izzināšanai. Darba lapas tiek izstrādātas iesācēju, vidējam un padziļinātajam zināšanu līmenim un tās tiks integrētas gan Dabas skolas nodarbībās skolēniem, gan būs pieejamas ikvienam interesentam Dabas aizsardzības mājas lapā (www.daba.gov.lv). Darbs pie apmācību materiālu sagatavošanas turpināsies līdz šī gada rudenim.  

Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektu „Atpakaļ pie dabas" jeb „Back to nature” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 

Sagatavoja projekta asistente Vita Caune.