Missing multivides elements.

Dendroloģiskā vērtība. Ulmales parkā atrodas 11 vietējās un 27 svešzemju koku un krūmu sugas. Par dendroloģiski vērtīgāko parkā var atzīt atsevišķas Eiropas lapegles Larix decidua, ievērojama izmēra Eiropas baltegli Abies alba un parastās gobas šķirni Ulmus glabra ‘Exoniensis’. Parks samērā bagāts ar lielu dimensiju kokiem, tai skaitā arī ar parkos bieži stādītu svešzemju koku – parastās zirgkastaņas Aesculus hippocastanum, kalnu kļavas Acer pseudoplatanus u.c. lieliem kokiem.

Dabas vērtības. Parkā konstatēti 8 dižkoku parametrus sasnieguši koki un viena īpaši reta un aizsargājama suga – parastais skābardis. Ulmales parka teritorijā konstatēti atsevišķi dobumaini platlapji, kuros iespējama marmora rožvaboles Protaetia lugubris u.c. īpaši aizsargājamo kukaiņu sugu sastopamība, kā arī dažas saproksilajām kukaiņu sugām nozīmīgas kritalas. Ulmales parka teritorijā konstatēta vienas Latvijā aizsargājamas ķērpju sugas - kausveida pleirostikta Pleurosticta acetabulum viena atradne, kā arī atrasta tikai viena reta sūnu suga, kas ir dabisko meža biotopu indikatorsuga un Latvijas Sarkanās grāmatas suga - dakšveida mecgērija Metzgeria furcata uz liepas stumbra.

Kultūrvēsturiskā vērtība. Ulmales muižas komplekss kā tāds nav saglabājies. Muiža sagrauta Pirmā pasaules kara laikā un nav atjaunota. Daļēji saglabājušās tikai muižas pils uzejas kāpnes, no ķieģeļiem mūrētie muižas vārti un teritoriju norobežojošā mūra paliekas.

Missing multivides elements.

Aizsardzības kategorija: aizsargājams dendroloģiskais stādījums
Kods: LV0470410
Administratīvais iedalījums: Dienvidkurzemes novada Sakas pagasts
Stādīšanas gads: nav zināms.
Pārvalde: Dabas aizsardzības pārvaldes struktūrvienība Kurzemes reģionālā administrācija.

Missing multivides elements.

Dabas datu pārvaldības sistēma OZOLS

Citi dati par šo un citām Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām
Skatīt vairāk