Cilvēki darbojas izstādē

Dabas aizsardzības pārvaldes (pārvaldes) Slīteres Nacionālā parka dabas centrs aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt interaktīvo, ceļojošo izstādi “Dzīvība ezerā”, kas sākusi ceļojumu pa Kurzemes muzejiem un bibliotēkām un tuvākajā laikā skatāma Talsos, Ventspilī un Valdemārpilī.

  • Līdz pat 16. oktobrim ar to var iepazīties Talsu novada muzejā, Kārļa Mīlenbaha ielā 19, Talsos.
  • No 18. līdz 30. oktobrim tā būs skatāma Livonijas ordeņa pils izglītības centrā, Jāņa ielā 17, Ventspilī.
  • No 1. līdz 12. novembrim izstāde priecēs apmeklētājus Valdemārpils bibliotēkas literatūras nodaļā, Raiņa ielā 14a, Valdemārpilī.

“Šīs izstādes varoņi ir Kurzemes ezeri un to dažādie iemītnieki. Tikai uzzinot, iepazīstot un izprotot tos, mēs iemācīsimies saimniekot ezeram draudzīgi un spēsim to arī pienācīgi pasargāt. Lūk, par ko stāsta šī izstāde!” atklāj izstādes autore, hidrobioloģe, biedrības “Ūdensaina” pārstāve Loreta Urtāne.

Izstāde ar 11 informatīviem stendiem, piecām dažādām ezera izziņas spēlēm un uzdevumiem aizraujošā veidā piedāvā atklāt ezera ekosistēmu, aicinot sīkāk izprast ezera un tā apkārtnes lomu kā dzīvesvietu ūdensaugiem, ūdensdzīvniekiem, kukaiņiem, zivīm un putniem. Tā ir iespēja uzzināt ne vienu vien interesantu faktu par ezera iemītniekiem, skatīt tos “vaigā” un labāk paturēt atmiņā. Izstādē var izprast arī ezeru veidošanos, attīstību, apsaimniekošanas iespējas, gūt ieskatu to pētniecībā, kā arī izzināt cilvēka ietekmi uz ezera vides attīstību. Īpaša vieta izstādē atvēlēta tieši Kurzemes ezeriem.

Izstādes galvenā mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem, tādēļ tā pielāgota kā lielo, tā mazo apmeklētāju vajadzībām. Gados jaunākiem apmeklētājiem izstādes stendos piedāvāti teksti vieglā valodā, savukārt apmeklētāji, kuri vēlēsies iegūt plašākas zināšanas par izstādes varoņiem, noskenējot QR kodus, varēs savā viedierīcē lasīt papildinformāciju.

Arī turpmāka informācija par ceļojošās izstādes atrašanās vietu tiks publicēta pārvaldes tīmekļvietnē www.daba.gov.lv, kā arī Slīteres Nacionālā parka facebook kontā. Pieteikties izstādes eksponēšanai savā pašvaldībā iespējams, rakstot slitere@daba.gov.lv vai zvanot 28611079.

 

 

Interreg programmas LAT-LIT logo

Izstāde tapusi ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansētā projekta LIVE LAKE jeb “Ezeru pārvaldības un apsaimniekošanas uzlabošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā” (nr. LLI-449) finansiālu atbalstu. Projektā ar dažādu apsaimniekošanas darbu palīdzību plānots uzlabot ezeru resursus un apsaimniekošanas efektivitāti, kā arī izglītot sabiedrību par ezeru ekosistēmām. Projekta kopējais finansējums ir 981 755 EUR, no tiem 85 % sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Vairāk par projektu var uzzināt programmas tīmekļa vietnē un Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē.
Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Pārvalde, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.