Dabas izglītība Līgatnes dabas takas
Mīklu konkurss LDT

Ir noslēdzies Līgatnes dabas taku un raidījuma “Greizie rati” mīklu konkurss par Latvijas savvaļas dzīvniekiem, kurā noskaidroti 15 atjautīgāko mīklu autori. Kopā saņemta 121 mīkla no visas Latvijas, kuras iesūtījuši lieli un mazi mīklu darinātāji un vairākas klases.

Žūrija par atjautīgāko mīklu autoriem atzīst Henriju no Valmieras, Ingu no Jēkabpils, Kasparu no Ļaudonas, Lāsmu no Gulbenes, Gustavu no Mārupes, Mētru no Zosēnu pagasta, Rihardu no Valmieras, Luīzu no Zosēnu pagasta, Jēkabu no Valmieras, Māri no Valmieras, kā arī Kārkliņu ģimeni no Praulienas pagasta.

Tika vērtēta arī asprātīgākā, smieklīgākā un labskanīgākā mīkla. Par asprātīgāko mīklu atzīta Henrija mīkla par pelēko zaķi (Kas tas ir? Prot peldēt, boksēties kā Mairis Briedis?). Par smieklīgāko mīklu izvēlēta Mētras mīkla par mežacūku (Divi ilkņi, bet nav zilonis; lokans purns, bet nav...cepure!). Savukārt, Kārkliņu ģimenes iesūtītā mīkla par stirnu (Draiska preilene, kas vienmēr baltu spoguli zem astes līdzi nēsā) kļuvusi par konkursa labskanīgāko mīklu.

Par lieliskām mīklām un aktīvu dalību konkursā veicināšanas balvu iegūst Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas 3. klase, Valmieras sākumskolas 1.a, 1.c un 1.d klase, kā arī Dārta no Jaunpiebalgas pagasta.

Ar visiem balvu saņēmējiem konkursa organizatori sazināsies individuāli līdz aprīļa beigām.

Pateicoties iesūtītajām mīklām, visiem Līgatnes dabas taku apmeklētējiem ir iespēja pārbaudīt savas mīklu-miņa prasmes orientēšanās spēlē “Līgatnes dabas taku Zvēru mīklas”! Spēli var spēlēt, izmantojot viedierīci ar interneta pieslēgumu vai saņemot karti ar mīklu atrašanās vietām Līgatnes dabas taku informācijas centrā.