Apsaimniekošana
Īrijas ainava. Foto: Gita Strode

Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti laika posmā no 13.06-15.06 dosies uz Īriju, lai piedalītos projekta PROGRESS 1. fāzes noslēguma pasākumā, kurā tiks novērtēta zaļās infrastruktūras pārvaldības un lēmumu pieņemšanas rīka, kas izstrādāts Spānijā (SITxell metodoloģija), ieviešana Īrijas  Dún Laoghaire-Rathdown reģionā. Latvijas eksperti izvērtēs metodes piemērotību un iespējamo izmantošanu Latvijā.

PROGRESS (PROmoting the Governance of Regional Ecosystem ServiceS, tulkojumā Reģionālo ekosistēmu pakalpojumu pārvaldības veicināšana) ir Eiropas starpreģionu sadarbības projekts, kura mērķis ir rosināt politikas pārmaiņu procesu partnervalstu (Latvija, Itālija, Spānija, Īrija, Ungārija, Rumānija) reģionos, uzlabojot politikas instrumentu ieviešanu, kas saistīts ar bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, dabas spēju uzturēšanu, ekosistēmu pakalpojumu aizsardzību un novērtēšanu.

Pārvaldes iepriekš īstenotā projekta “LIFE Ekosistēmu pakalpojumi: ekosistēmas pakalpojumu novērtēšanas metodoloģija” labā prakse tika iekļauta Rīgas Tehniskās universitātes Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūta (RTU BUNĪI) izstrādātajā pirmajā labo prakšu rokasgrāmatā. Pirmā labo prakšu rokasgrāmata pieejama:

RRTU BUNĪI, kā projekta partneris tematiskajā mācīšanās ciklā “Ekosistēmas pakalpojumu izmaksu un ieguvumu novērtēšana zemes izmantošanas kontekstā” iesaistīja arī pārvaldes eksperti, projekta “LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” vadītāju Ingu Hoņavko. Katrā tematiskajā mācīšanās cikla periodā projekta PROGRESS partneri kopā ar saviem jomas ekspertiem identificēja un atlasīja labās prakses, kuras prezentēja un izdiskutēja divos PROGRESS pasākumos – pirmajā starpreģionālajā tematiskajā seminārā 2020. gada 31. martā un pirmajā starpreģionu pieredzes apmaiņas seminārā 2020. gada 10. jūnijā.

Dažādu metodoloģiju aprobēšana un ieviešana, lai sekmētu dabas kapitāla, tai skaitā ekosistēmu pakalpojumu un zaļās infrastruktūras plānošanu un apsaimniekošanu, ir nozīmīga ES Zaļā kursa ieviešanā un ES Biodaudzveidības stratēģijas 2030 īstenošanā.