Datums 15.–30. novembris, 2022
Laiks10.00–17.00
Vieta Zinātnes un izglītības inovāciju centrs Dabas māja, Zirgu sala 2, Liepāja
Izstāde Dzīvība ezerā

Izstāde ar 11 informatīviem stendiem, sešām dažādām ezera izziņas spēlēm un uzdevumiem, kā arī divām īsfilmām par ezeru veidošanos un novecošanu aizraujošā veidā piedāvā atklāt ezera ekosistēmu. Ar tās palīdzību iespējams sīkāk izprast ezera un tā apkārtnes lomu kā dzīvesvietu ūdensaugiem, ūdensdzīvniekiem, kukaiņiem, zivīm un putniem.

Izstāde sniedz iespēju uzzināt ne vienu vien interesantu faktu par ezera iemītniekiem, skatīt tos “vaigā” un labāk paturēt atmiņā. Izstādē var izprast arī ezeru veidošanos, attīstību, apsaimniekošanas iespējas, gūt ieskatu to pētniecībā, kā arī izzināt cilvēka ietekmi uz ezera vides attīstību. Īpaša vieta izstādē atvēlēta tieši Kurzemes ezeriem.

Izstādes galvenā mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem, tādēļ tā pielāgota kā lielo, tā mazo apmeklētāju vajadzībām. Gados jaunākiem apmeklētājiem izstādes stendos piedāvāti teksti vieglā valodā, savukārt apmeklētāji, kuri vēlēsies iegūt plašākas zināšanas par izstādes varoņiem, noskenējot QR kodus, varēs savā viedierīcē lasīt papildinformāciju.

 

 

Interreg programmas LAT-LIT logo

Izstāde tapusi ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansētā projekta LIVE LAKE jeb “Ezeru pārvaldības un apsaimniekošanas uzlabošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā” (nr. LLI-449) finansiālu atbalstu. Projektā ar dažādu apsaimniekošanas darbu palīdzību plānots uzlabot ezeru resursus un apsaimniekošanas efektivitāti, kā arī izglītot sabiedrību par ezeru ekosistēmām. Projekta kopējais finansējums ir 981 755 EUR, no tiem 85 % sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Vairāk par projektu var uzzināt programmas tīmekļa vietnē un Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē.
Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Pārvalde, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.