LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2010-02-19
Veiksmīgi aizritējusi ģimeņu nometne Igaunijā
No 12. – 14. februārim Mammastē, Igaunijā norisinājās dabai un dabas aizsardzībai veltīta nometne ģimenēm. Tajā piedalījās sešas ģimenes no Latvijas un sešas ģimenes no Igaunijas, kas bija uzvarējušas projekta „Atpakaļ pie dabas” rīkotajā eseju konkursā.
 
Ķemeru nacionālo parku nometnē pārstāvēja Ančereviču, Nonbergu, Lapiņu ģimenes no Jūrmalas un Jablonovsku ģimene no Rīgas. Ar saviem iesūtītajiem darbiem pierādīja vēlmi mācīties un izprast norises dabā arī Gaiļu, Pommeru un Valentinu ģimeņu pārstāvji, kas devās uz Igauniju pārstāvēt Gaujas nacionālo parku.
 
Nometnē ģimenes devās pētīt zvēru pēdas sniegā kopā ar Meža Vīru, un pēc atgriešanās telpās aplūkoja dažādu zvēru ādas un klausījās stāstus par medījamiem un aizsargājamiem dzīvniekiem. Latviešu un igauņu bērni un vecāki kopā strādāja radošajās darbnīcās – filcēšanā un gleznošanā un veidoja dzīvnieku pēdu nospiedumus plastikā.
 
Sestdienas pēcpusdienā nometnes dalībnieki devās pārgājienā ar sniega kurpēm pa purvu. Pārgājiena laikā gidi stāstīja gan par purva nozīmi dabā gan par to, kā norisinās dzīve purvā ziemas mēnešos. Sestdienas vakars tika pavadīts kopā izdejojot latviešu un igauņu tautas dejas un ejot rotaļās. Nometne noritēja draudzīgā un jautrā gaisotnē. Starplaikus starp nodarbībām aizpildīja, rotaļas, spēles, zīmēšana un dažādi ziemas prieki. Nometnes dalībniekiem savstarpēji saprasties palīdzēja gan speciāli izveidota latviešu – igauņu – angļu nometņu vārdnīca, gan tulks.
 
Nometne tika rīkota Igaunijas – Latvijas pārobežu sadarbības programmas projekta „Atpakaļ pie dabas" ietvaros. Projekta mērķis ir kopīgiem spēkiem uzlabot aizsargājamo dabas teritoriju pārraudzību, to panākot ar sabiedrības informēšanu un izglītošanu par vides aizsardzības jautājumiem. ĶNP administrācijas partneri projektā ir Gaujas nacionālā parka fonds, Tartu dabas izglītības centrs, Peipusa pārobežu sadarbības centrs, kā arī Igaunijas vides pārvalde.
 
Viena no Gaujas NP rīkotā nometnes konkursa uzvarētājām, nometnes dalībniece – jauniešu Līgas un Jāņa mamma teic:
„Esmu ļoti pateicīga par rasto iespēju piedalīties nometnītē kopā ar bērniem. Nometnē īstenotās aktivitātes lauza stereotipu par to, ka dabā ziemas laikā nav ko darīt. Patiesi ir! Kopumā, jāteic, ka nometne bija ļoti vērtīga, jo bērni daudz ko iemācījās un tādējādi viņu kopējais redzējums kļuva plašāks.”
 
Projektu EU 30063 „Atpakaļ pie dabas” daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
Informāciju sagatavoja projekta pārstāves
Vita Caune un Rita Jakovļeva


 

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: