LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2010-01-15
Notikuši mitrāju kalendāra atvēršanas svētki
9.janvārī, Ķemeru nacionālā parka administratīvi – informatīvajā centrā „Meža māja” notika mitrāju kalendāra atvēršanas svētki. Kalendārs tapis projekta „Atpakaļ pie dabas” ietvaros, sadarbojoties DAP Ķemeru nacionālā parka administrācijai un Peipusa pārrobežu sadarbības centram no Igaunijas.
 
Pasākuma sākumā projekta „Atpakaļ pie dabas” vadītāja Sintija Kordule pastāstīja par projekta mērķi, īstenotajām un plānotajām aktivitātēm. Turpinājumā klātesošie tika iepazīstināti ar mitrāju kalendāru, kas ir izdots 2010. un 2011. gadam un satur noderīgu informāciju par mitrzemēm igauņu un latviešu valodā. Kalendāra atvēršanas svētku oficiālās daļas noslēgumā Ķemeru nacionālā parka administrācijas direktores vietniece Kristīne Vilciņa apbalvoja 12 labāko zīmējumu un fotogrāfiju autorus.
 
Pēc muzikāla priekšnesuma pasākuma dalībnieki tika aicināti aplūkot konkursam „Pamani mitrājus!” iesūtītos un „Meža mājā” izstādītos bērnu un jauniešu zīmējumus, kā arī fotoizstādi par Ķemeru nacionālo parku. Ņemot vērā to, ka projekta „Atpakaļ pie dabas” vienojošā tēma ir mitrāji, šī fotoizstāde īpašu interesi izraisīja jaunajos fotogrāfos, jo daudzas no fotogrāfijām ir tapušas Ķemeru nacionālā parka mitrājos.
 
Darbs pie kalendāra sagatavošanas sākās jau vasaras sākumā, kad projekta partneru teritorijās Igaunijā un Latvijā tika izsludināts zīmējumu un fotogrāfiju konkurss „Pamani mitrājus!” skolas vecuma bērniem. Konkursam, kas norisinājās līdz septembra beigām, tika iesniegti 54 zīmējumi un 39 fotogrāfijas no Latvijas un 81 zīmējums un 149 fotogrāfijas no Igaunijas.
 
12. oktobrī Valgā norisinājās kalendāra konkursa darbu izvērtēšana. Latvijas un Igaunijas skolēnu iesūtītos zīmējumus un fotogrāfijas vērtēja žūrija sešu cilvēku sastāvā, kurā ietilpa gan projekta partneru pārstāvji, gan dabas fotogrāfi, gan bērnu žurnāla māksliniece. Drukāšanai kalendārā tika izvēlēti 12 zīmējumi un 12 fotogrāfijas.
 
Bezmaksas kalendārs ir izdots 600 eksemplāros, no tiem 400 tiks izplatīti Igaunijā, savukārt 200 – projekta partneru teritorijās Latvijā. Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrācija kalendārus dāvinās reģiona vispārizglītojošajām skolām, bērnu un jauniešu interešu centriem, bibliotēkām, kā arī klasēm, kuras 2009. gadā iesaistījās projekta „Atpakaļ pie dabas” aktivitātēs.
 
Projekts Nr. EU 30063 „Atpakaļ pie dabas” tiek īstenots Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmā. To daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. ĶNP administrācijas dalībai projektā nepieciešamo līdzfinansējumu nodrošina Latvijas valsts.
 
Informāciju sagatavoja projekta asistente Vita Caune.

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: