LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2009-10-19
Noslēdzies zīmējumu un fotogrāfiju konkurss „Pamani mitrājus!”
Pirmdien, 12. oktobrī Valgā (Igaunijā) norisinājās Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Atpakaļ pie dabas” rīkotā kalendāra konkursa darbu izvērtēšana. Latvijas un Igaunijas skolēnu iesūtītos zīmējumus un fotogrāfijas vērtēja žūrija sešu cilvēku sastāvā: projekta „Atpakaļ pie dabas” vadītāja Peipusa pārrobežu sadarbības centrā, ģeogrāfe Piret Pungas, dabas fotogrāfs Jaanus Järva un fotogrāfs, pasniedzējs Henry Timusk no Igaunijas, kā arī projekta „Atpakaļ pie dabas” asistente DAP Ķemeru nacionālā parka administrācijā, bioloģe Vita Caune, dabas fotogrāfs, biologs Andis Liepa un māksliniece, grāmatu ilustratore Irina Lūse no Latvijas.
 
Konkursam, kuru organizēja DAP Ķemeru nacionālā parka administrācija un Peipusa pārrobežu sadarbības centrs un kas norisinājās no maija līdz septembra beigām, tika iesniegti 54 zīmējumi un 39 fotogrāfijas no Latvijas un 81 zīmējums un 149 fotogrāfijas no Igaunijas. No tiem žūrija izraudzījās 12 zīmējumus (sešus no Latvijas un sešus no Igaunijas) un 12 fotogrāfijas (pusi no Latvijas un pusi no Igaunijas), kas tiks iekļautas kalendārā. Vērtējot skolas vecuma bērnu un jauniešu darbus tika ņemta vērā gan atbilstība konkursa tēmai “Pamani mitrājus!”, gan mākslinieciskais sniegums. Kā atzina māksliniece un grāmatu ilustratore Irina Lūse: “bērnu darbus vērtēt vienmēr ir grūti, jo visi tie ir veidoti ar lielu mīlestību un centību.”
 
Konkursa rezultāti.
Kalendāra atvēršanas svētki un konkursa labāko darbu autoru apbalvošana notiks 2010.gada janvārī.
 
Konkursa organizētāji pateicas visiem tā dalībniekiem par brīnišķīgajiem zīmējumiem un fotogrāfijām, kā arī skolotājiem par atsaucību un konkursa popularizēšanu audzēkņu vidū.
 
Projektu EU 30063 „Atpakaļ pie dabas” daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. ĶNP administrācijas dalībai projektā nepieciešamo līdzfinansējumu nodrošina Latvijas valsts.
 
Informāciju sagatavoja
projekta asistente Vita Caune.

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: