LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2009-06-26
Jaunieši piedalās dabas nometnē Gaujas nacionālajā parkā
No 15.-17. jūnijam Gaujas nacionālajā parkā (GNP), projekta „Atpakaļ pie dabas” („Back to nature”) ietvaros, notika starptautiska dabas nometne 12 - 14 gadus veciem jauniešiem, kurā piedalījās arī Ķemeru nacionālā parka administrācijas organizētā konkursa interesantāko darbu autori – Annija Buturļa no Tukuma, Kristīne Kalneniece no Smārdes pagasta, Madara Širina no Tukuma, Santa Ikvilde no Slampes pagasta un Žanis Ilmārs Vairogs no Rīgas.
 
Gaujas nacionālā parka fonda organizētā nometne, vienā no Siguldas skaistākajām vietām - Krimuldas muižā, pulcēja 20 jaunos dabas draugus no Latvijas un Igaunijas. Nometnes mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par mitrājiem, to nozīmi un lomu dabā, kā arī iepazīstināt ar Gaujas nacionālā parka dabas vērtībām.
 
Daudzveidīgās programmas ietvaros jaunieši pētīja Gaujas senlejas mežus, devās pārgājienā gar Vikmestes upīti, iepazina Krimuldas vēsturisko centru, apmeklēja Līgatnes dabas takas un to iemītniekus, devās velobraucienā līdz Līgatnes pārceltuvei un no tās, pa Gauju, veicot dažādus praktiskus uzdevumus, laivoja līdz Siguldai. Kā nometnes noslēgumā atzina paši tās dalībnieki, tad visspilgtāk atmiņā ir palicis tieši laivu brauciens, īpaši jau tādēļ, ka spēkus airēšanā varēja izmēģināt ikviens.
 
Konkurss par dalību nometnē Ķemeru nacionālajā parkā norisinājās no 24.aprīļa līdz maija beigām. Jūnija sākumā ĶNP Dabas izglītības un tūrisma daļas pārstāves no visiem iesūtītajiem darbiņiem izvēlējās piecus, kuru autori kā balvu saņēma braucienu uz nometni Krimuldas muižā.
 
Nometne tika rīkota Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Back to nature“ jeb „Atpakaļ pie dabas" ietvaros. Projektu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. ĶNP administrācijas dalībai projektā nepieciešamo līdzfinansējumu nodrošina Latvijas valsts.
 
Sagatavoja ĶNPA Dabas izglītības un tūrisma daļas pārstāve
S.Kordule.

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: